Dlaczego warto wybrać drzwi stalowo-drewniane jako drzwi zewnętrzne do domu?

Dlaczego warto wybrać drzwi stalowo-drewniane jako drzwi zewnętrzne do domu?

Wielu osobom wybór drzwi zewnętrznych spędza sen z powiek. Nic dziwnego – drzwi to nie tylko element wykończeniowy domu, od nich pośrednio zależą też rachunki za ogrzewanie oraz bezpieczeństwo dobytku i mieszkańców. Oferta rynkowa w zakresie drzwi zewnętrznych jest ogromna, ale to wcale nie ułatwia wyboru. Łatwo się zgubić w gąszczu specyfikacji, parametrów, plusów i minusów, opinii, porad i recenzji. Mamy na to radę!

Dlaczego warto wybrać drzwi stalowo-drewniane jako drzwi zewnętrzne do domu?

Drzwi stalowo-drewniane – odpowiedź na problemy

Wybierając drzwi wejściowe do domu warto wziąć pod uwagę takie, które powstały w odpowiedzi na często zgłaszane przez użytkowników problemy, z którymi spotykali się podczas użytkowania drzwi. Na co narzekali najczęściej?

Do najczęściej wymienianych problemów z drzwiami należą podatność skrzydła drzwiowego na wypaczanie, ciężkie skrzydło obniżające komfort korzystania, gromadzenie się wilgoci i – co za tym idzie – tworzenie zagrzybienia w pobliżu drzwi, blaknięcie okleiny czy podatność na przypadkowe jej uszkodzenia. Fora internetowe są pełne dyskusji na te tematy, a internauci próbują znaleźć drzwi, które byłyby pozbawione tych wad.

Warto w tym kontekście zainteresować się drzwiami stalowo-drewnianymi. To właśnie one mogą stać się najlepszym wyborem tych osób, które chcą wspomnianych kłopotów uniknąć, a przy tym cieszyć się pięknym i trwałym skrzydłem drzwiowym.

Czy drzwi stalowo-drewniane to dobry wybór na drzwi zewnętrzne do domu?

Konstrukcja drzwi stalowo-drewnianych

Takie drzwi ma w swojej ofercie marka Disting. Drzwi stalowo-drewniane sygnowane jej logo posiadają ciekawą konstrukcję. Postawiono w niej na stal jako materiał skrzydła oraz drewno jako budulec ościeżnicy. To dość unikatowa konstrukcja, dzięki której uzyskano drzwi o wyjątkowych parametrach.

Przede wszystkim ich skrzydło jest lekkie, odporne na korozję i sztywne (wzmacnia je dodatkowo ramiak z drewna klejonego warstwowo oraz wypełnienie termoizolacyjne). Nabywcy drzwi Disting nie muszą się martwić, że po kilku latach użytkowania skrzydło przestanie się domykać, zacznie przepuszczać chłód, czy wystąpi problem z zamykaniem zamków. Blacha ocynkowana ogniowo, dodatkowo usztywniona, daje gwarancję, że będą to drzwi na lata. Co więcej, mimo swojej grubości (68 mm) skrzydło z blachy jest bardzo lekkie.

Drewniana ościeżnica, jaką zastosowano w drzwiach Disting, zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Rozwiązuje to problem z osadzającą się wilgocią i zagrzybieniem, które nie dość że obniżają komfort korzystania z drzwi, to jeszcze są niebezpieczne dla zdrowia.

Skrzydło drzwi Disting pokrywane jest wysokiej jakości okleiną. Jest ona nakładana w technologii bez łączenia na krawędziach przylgi, co w praktyce zapewnia jej dużo większą trwałość i odporność na przypadkowe uszkodzenia – ryzyko zadrapania widocznych łączeń w okleinach jest największe. Ponadto technologia ta zapewnia dużo bardziej estetyczny wygląd drzwi – nie zmieni się on pod wpływem warunków atmosferycznych dzięki wysokiej jakości okleiny.

Czy drzwi stalowo-drewniane sprawdzą się jako drzwi zewnętrzne do domu?

Drzwi stalowe czy drewniane? Stalowo-drewniane!

Stalowo-drewniane drzwi Disting są pozbawione typowych wad drzwi zarówno w całości drewnianych, jak i w całości stalowych. Połączenie stalowego skrzydła oraz drewnianej ościeżnicy daje efekt, który powinien zadowolić najbardziej wymagających użytkowników.

Drzwi te idealnie sprawdzają się jako drzwi zewnętrzne, wejściowe do domu. Potwierdzają to niezależne testy, którym zostały poddane. Udowodniły one, że drzwi posiadają najwyższą 4 klasę przepuszczalności powietrza; współczynnik przenikania ciepła równy 1,1 W/m2K dla drzwi pełnych i 1,2 W/m2K dla drzwi przeszklonych o powierzchni szklenia równej 0,1 m2; a także klasę 2A wodoszczelności.

Oferta drzwi Disting jest bardzo rozbudowana. W jej skład wchodzi kilka grup drzwi, spośród których można dobrać modele zarówno pasujące do nowoczesnego, jak i klasycznego budownictwa. Drzwi mogą być dopasowane do potrzeb Klientów w wielu aspektach: zarówno wzoru, jak koloru, rodzaju szyb, okuć, a także wielu akcesoriów dodatkowych. Na stronie producenta drzwi znaleźć można kreator, który umożliwi dopasowanie konkretnego modelu do swoich potrzeb. Warto!