Podłogi drewniane jodełka

Podłogi drewniane jodełka

Podłogi drewniane układane w jodełkę to klasyczny wzór, który od wieków zdobi wnętrza domów i mieszkań. Wyróżniają się niepowtarzalnym charakterem i ponadczasową elegancją, nadając każdemu pomieszczeniu ciepły i przytulny klimat. W sklepach DDD Dobre Dla Domu oferujemy szeroki wybór podłóg w jodełkę wykonanych z różnych gatunków drewna, w różnych kolorach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz idealne rozwiązanie do swojego wnętrza. Zdecyduj czy bardziej odpowiada Ci jodełka klasyczna, czy może raczej jodełka francuska.

Podłoga drewniana jodełka – ponadczasowa elegancja w Twoim domu

Pomimo tego, że współczesna technologia pozwala na produkcję okładzin podłogowych perfekcyjnie imitujących swym wyglądem drewno, to jednak podłogi wykonane z prawdziwego drewna wciąż cieszą się dużą popularnością. Drewno to naturalny materiał, który jest niezwykle trwały i odporny na ścieranie, a poza tym parkiet drewniany kojarzy się z domowym ciepłem, przytulnością i przyjazną atmosferą. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są panele drewniane w formacie jodełki. Jodełka to wzór, który składa się z ułożonych pod kątem prostym desek drewnianych. Tworzy on charakterystyczną strukturę, która nadaje podłodze niepowtarzalny wygląd.

Podłogi z deseniem w jodełkę pasują do różnych stylów aranżacji, od klasycznych po nowoczesne. Dodają charakteru każdemu wnętrzu i stanowią doskonałą bazę do dalszej aranżacji. Warto też pamiętać, że jodełka drewniana to nie tylko wzór, to także podłoga, która doskonale izoluje zarówno termicznie, jak i akustycznie, co zdecydowanie wpływa na komfort jej użytkowania. Dobrze ułożony parkiet posłuży przez wiele lat, zachowując swój piękny wygląd, chociaż wymaga więcej pielęgnacji niż np. panele winylowe.

Podłoga Barlinek Dąb Caramel Jodła klasyczna 110

Jodełka klasyczna czy jodełka francuska?

Parkiet jodełka klasyczna to prawdopodobnie jeden z najczęściej wybieranych sposobów układania desek na podłodze. Cechą charakterystycznym tego sposobu ułożenia parkietu jest przycięcie pod kątem 90 stopni krótszego boku deski, to pozwala na większą kreatywność, jeżeli chodzi o ostateczne ułożenie desek parkietu. Deska podłogowa jodełka francuska to z kolei krótsze boki przycięte pod kątem 45 i tworzące wspólnie układ o kącie 90 stopni.

Gdzie pasuje podłoga jodełka?

Jodełka to układ bardzo uniwersalny, który pasuje właściwie do każdego wnętrza. Taki sposób układania parkietu pozwala podkreślić naturalne piękno drewna, można wyraźnie zaakcentować kolor, usłojenia itp. Jodełkę wykorzystuje się do wykańczania wnętrz urządzonych zarówno w tradycyjny sposób, gdyż pięknie harmonizuje się z meblami retro, jak i tych nowoczesnych, które wykorzystują ponadczasowy styl w nowoczesnych aranżacjach. W pomieszczeniach nowoczesnych, zwłaszcza minimalistycznych dodaje ciepła.

Drewniane podłogi do Twojego wnętrza

Jeżeli marzysz o stworzeniu efektownego pomieszczenia, które będzie zachwycało elegancją i funkcjonalnością, musisz zadbać o szczegóły. Jednym z nich będzie wybór odpowiedniej okładziny podłogowej.

Parkiet drewniany jodełka

W ofercie DDD Dobre Dla Domu znajdziesz elegancki parkiet drewniany jodełka. W kolekcji klasycznej znalazła się podłoga dębowa jodełka sygnowana znaną i cenioną marką – Barlinek. Dębowe deski dostępne są w kilku pięknych odcieniach do wyboru, z pewnością uda Ci się znaleźć ten, który będzie najlepiej dopasowany do wykańczanego pomieszczenia. Warto dodać, że postawiono tu na innowacyjną konstrukcję desek podłogowych, którą można zastosować także na ogrzewanie podłogowe.

Stylowa jodełka francuska

W sklepie DDD znalazła się także modna jodełka francuska, także pochodząca od marki Barlinek. Poszczególne deski układa się w kształt przypominający grot strzały, dzięki czemu podłoga zyskuje wyrafinowany charakter. Podłogi jodełka w tej wersji i wykonane są z naturalnego drewna dębowego dostępnego w kilku oryginalnych odcieniach. Zastosowano tu fazowanie: v-fuga czterostronna. Zabieg szczotkowania podkreśla naturalny kolor i rysunek drewna, sprawiając, że z każda z desek parkietu prezentuje się wyjątkowo pięknie.

Podłogi Drewniane Jodełka Barlinek Dąb Caramel 110
Podłogi w jodełkę Barlinek Dąb Grand Canyon

Podłoga jodełka klasyczna i francuska tylko w DDD

Kupując parkiet drewniany jodełka z oferty Dobre Dla Domu, zawsze wybierasz atrakcyjną ofertę i najwyższą jakość! Produkty dostępne w naszym asortymencie pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów, takich jak np. Barlinek, Wild Wood i Baltic Wood. Składając zamówienie w którymś z naszych sklepów partnerskich, możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, zamawiając podłogę z montażem.

Zakup z montażem to tylko 8% VAT-u, w ten sposób można zaoszczędzić nawet 12% ceny wybranego produktu. Dodatkowo możesz mieć pewność, że parkiet będzie dobrze ułożony. Przed zakupem możesz także zlecić nam wykonanie pomiarów, dzięki temu będzie wiadomo dokładnie, ile opakowań desek potrzebujesz. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami online, lub telefonicznie. Z nami stworzysz swoją wymarzoną podłogę, która posłuży Ci przez długie lata.

Zobacz też nasze inne produkty z kategorii panele podłogowe