Strona główna >> Nowości - lista artykułów >> SALAG - Listwa przypodłogowa SIERRA

SALAG - Listwa przypodłogowa SIERRA

2015-08-18

Listwy SIERRA 80 oraz SIERRA 100 z nowej serii Royal Collection to ekskluzywne profile zaprojektowane specjalnie do wykończeń podłóg drewnianych i wysokogatunkowych paneli podłogowych. Idealnie współgrają z powierzchniami drewnianymi, panelami jak również z kamieniem, marmurem czy gresem.
 
Proces produkcyjny profili odbywa się  w technologii hybrydowej, co oznacza, że wewnętrzna część listwy powstaje ze spienionego materiału PCV, który następnie pokrywany jest trwałą, równą i estetyczną powłoką. Następnie listwy poddawane są malowaniu natryskowemu lub okleinowaniu. Zastosowanie materiału spienionego PCV do produkcji listew przypodłogowych niesie ze sobą wiele korzyści: profile te są wyjątkowo odporne na wilgoć – tę budowlaną ze ściany oraz występującą przy pielęgnacji podłóg. Spienione PCV ma przewagę nad elementami wykończeniowymi z litego drewna czy MDF-u, gdyż nie chłonie wilgoci, nie puchnie, nie odkształca się, ale i nie pracuje jak lite drewno.
Spienione PCV staje się substytutem drewna przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego. Jest to materiał wolny od formaldehydu – alergennego środka stosowanego w klejach do MDF-u. Zastosowanie innowacyjnych technologii całego procesu produkcyjnego gwarantuje trwałość koloru i wysoką odporność na promieniowanie UV, zarysowania i inne uszkodzenia. Jest to szczególnie ważne dla elementów wykończeniowych, które stale są narażane na urazy wywołane m. in. przez odkurzacz lub meble.

Kolorystyka
Listwy SIERRA są dostępne w klasycznych kolorach jednolitych: biały, czarny, czerwony, srebrny. Ekskluzywnym produktem są profile wykończone okleiną naturalną w kolorach: orzech złoty, dąb bielony, dąb stary.
Zastosowana okleina naturalna, która przechodzi szereg procesów obróbczych jest trwałą i efektowną powierzchnią o idealnej gładkości, charakteryzującą się oryginalną barwą i odwzorowaniem naturalnego drewna.
Nowatorskim rozwiązaniem w serii listew SIERRA jest możliwość pomalowania profilu własnoręcznie  w indywidualnie wybranym kolorze.
 
Montaż
Montaż listew SIERRA może być dwojaki. Pierwszym sposobem są klipsy montażowe SALAG. Wystarczy przymocować do ściany klipsy montażowe w zalecanych odstępach - około 20-30 cm, za pomocą kołków do szybkiego montażu produkcji SALAG – „Zenonków” lub przy użyciu zwykłych kołków montażowych. Ta metoda pozwala na szybki demontaż listew podczas kolejnego remontu i ponowne ich użycie.
Drugim sposobem montażu jest klej montażowy SALAG – bardzo mocny klej do profili oraz listew wykończeniowych. Dzięki właściwościom przyciągania listwy do podłoża jest idealnym rozwiązaniem przy montażu profili przypodłogowych. Wiązanie kleju jest mocne i lekko elastyczne, co powoduje trwałość połączeń.
Dla osiągnięcia wysokiej estetyki wnętrza ewentualne szczeliny powstałe podczas montażu, wynikające z nierówności ścian lub podłóg można wypełnić akrylem z oferty SALAG.
 
Czy to tradycyjne wnętrze o spokojnych kolorach, czy nowoczesne, awangardowe mieszkanie - listwa SIERRA odnajdzie się w każdym z nich.

źródło: Salag

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.