Drzwi szklane – ładne i funkcjonalne

02 września 2016

Drzwi szklane to ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że aranżacja nabiera niepowtarzalnego charakteru. Idealnie pasują do nowoczesnych pomieszczeń, wnętrz w minimalistycznym stylu, w których brakuje światła.

Niebanalne wnętrze ze szklanymi drzwiami

Drzwi wewnętrzne to jeden z warunków, by urządzić przytulne mieszkanie, pozwalające na zachowanie intymności oraz komfortu. Szczególnie jeżeli mieszka w nim kilkuosobowa rodzina. Dlatego kiedy chcemy mieć mieszkanie nowoczesne, przestronne, a także niezwykle praktyczne warto postawić na drzwi szklane lub z dużą ilością przeszkleń.  – Drzwi szklane nie mają drewnianej ramy. Skrzydło to po prostu tafla szkła o zróżnicowanym stopniu przezroczystości. Drzwi przeszklone natomiast posiadają ramę, w której osadzona jest szyba. W zależności od modelu przeszklenie stanowi mniejszą lub większą część skrzydła- wyjaśnia Adam Hucz z firmy Invado, producenta drzwi wewnętrznych.

drzwi invado drzwi invado

Dlaczego drzwi szklane?

Drzwi szklane sprawiają, że wnętrze nabiera niebanalnego, lekkiego charakteru. Poza tym optycznie je powiększają i rozświetlają, pozwalając swobodnie rozprzestrzeniać się światłu. To głownie sprawdza się w przypadku ciemnych pomieszczeń, choćby np. łazienki.  Jednak dzięki różnemu stopniowi przezroczystości pasują także do pomieszczeń, od których oczekujemy intymności. W tym przypadku zamiast szyby przezroczystej mamy do wyboru szybę satynową, która nie pozwala zobaczyć drugiej strony pomieszczenia. – Wewnętrzne drzwi szklane Amber to aż dwanaście modeli o różnym stopniu przezroczystości i unikatowym wzornictwie. Zarówno nowoczesnym, minimalistycznym, jak i bardziej zdobnym, bogatym w ornamenty. Dzięki temu każdy, kto chciałby mieć drzwi szklane, wybierze te dla siebie najlepsze – podkreśla A. Hucz z Invado.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Drzwi szklane produkowane są ze specjalnego szkła hartowanego, które jest aż siedmiokrotnie odporniejsze na stłuczenia od tradycyjnej tafli. Nawet jeśli dojdzie do jego rozbicia – choć o to niezwykle trudno, szyba rozsypie się na drobne kawałki o zaoblonych krawędziach. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, również do domu, w którym mieszkają dzieci.

drzwi invado