Biały przedpokój – pomysły na nowoczesną aranżację

31 stycznia 2019

Sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne, stanowi idealne tło dla roślin oraz ciemnych mebli i wyrazistych, nowoczesnych dodatków – to wszystko zasługa klasycznej bieli. Przedstawiamy metody na 3 aranżacje przedpokoju z użyciem bieli, dzięki którym powiększysz optycznie to pomieszczenie i uczynisz je bardziej funkcjonalnym. Jak wykorzystanie prostych elementów, takich jak np. białe panele podłogowe, może sprawić, że Twój korytarz zyska nowy, świeży wygląd?

Skupimy się na trzech popularnych obecnie stylizacjach, w których biel gra główną rolę: skandynawskiej, klasycznej i nowoczesnej. Przedstawimy ich główne cechy oraz zasady, jakimi warto się kierować podczas wyboru mebli i podłóg. Zobacz, jak jasne kolory odmienią Twoje wnętrze.

Aranżacja przedpokoju – funkcjonalność na pierwszym miejscu!

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzą goście odwiedzający Twój dom. Jego wystrój powinien więc robić wrażenie. Jeśli dysponujesz małą przestrzenią, nie próbuj działać na wyrost i niezależnie od stylu postaw na funkcjonalność – zarezerwuj przestrzeń wyłącznie na wieszaki i szafki na buty. Świetnym pomysłem jest pomalowanie ścian takiego przedpokoju na biało – rozjaśni to pomieszczenie i sprawi, że wyda się większe (powinno być jednak wówczas pozbawione zbędnych, ograniczających przestrzeń dodatków i mebli).

W sytuacji, gdy posiadasz większy korytarz, możesz zdecydować się na umieszczenie w nim dodatkowych szaf, dekoracji naściennych, a nawet niewielkich mebli, takich jak ławka lub taborety, które ułatwią gościom i domownikom zakładanie i zdejmowanie butów. Meble, w zależności od stylizacji, mogą być białe (w stylu skandynawskim) lub stanowić kontrastowy dodatek (w stylu nowoczesnym).

Czytaj także: Jak urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym za pomocą drewna?

Klasyczne, nowoczesne i skandynawskie… panele w przedpokoju

Kluczowym elementem wystroju, na który należy zwrócić uwagę, jest podłoga – pamiętaj, że jest ona znacznie częściej niż inne miejsca w domu zanieczyszczana przez brud wnoszony z zewnątrz. Warto więc zadbać o jej regularne czyszczenie oraz specjalne podkładki lub dywaniki, na których będzie można przechowywać mokre lub przybrudzone buty. Dzięki temu bez konieczności częstego sprzątania będzie można zastosować jasną podłogę, np. Dąb morska bryza jasny. Białe panele podłogowe idealnie wpisują się w popularne obecnie trendy skandynawskie, nowoczesne i klasyczne. Biel niekiedy powiększa wnętrze i nadaje mu lekkości. W aranżacjach skandynawskich i klasycznych można postawić na panele z wyraźnymi słojami. W nowoczesnych wnętrzach z kolei sprawdzi się np. Charm Oak – Snow Eir bardziej jednolitej strukturze.

Oprócz tego biel ma dodatkową zaletę – stanowi świetne tło dla efektownych mebli w ciemniejszych barwach (styl klasyczny) i roślin (styl skandynawski). Łatwo też kreować dzięki niej kontrasty, szczególnie jeśli używasz czerni i szarości w aranżacjach nowoczesnych wnętrz.

Aranżacje białego przedpokoju – co jeszcze możesz zrobić?

Doskonałym uzupełnieniem aranżacji przedpokoju z jasną podłogą będą współgrające z posadzką panele ścienne – które znajdziesz w ofercie DDD Dobre Dla Domu.

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzone jest Twoje mieszkanie lub dom, pamiętaj – warto zadbać o wystrój przedpokoju. Dobre pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz!