Białe drzwi wewnętrzne – jak wykorzystać je w aranżacji mieszkania

15 listopada 2019

Białe drzwi należą do najczęściej wybieranych, a jednocześnie najbardziej uniwersalnych rodzajów drzwi wewnętrznych. Czy jednak rzeczywiście pasują do każdego pomieszczenia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy w Twoim domu sprawdzą się białe drzwi wewnętrzne!

Drzwi wewnętrzne białe najlepiej wybierać, gdy projekt aranżacji jest już gotowy. Powinny być bowiem dopasowane do stylistyki wnętrza i kolorów zastosowanych w mieszkaniu. Nawet jeśli planujesz montaż uniwersalnych białych drzwi, upewnij się, że będą dobrze komponować się z resztą aranżacji.

Do czego dopasować białe drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne powinny pasować nie tylko do koloru ścian. Przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę również odcień takich elementów jak:

  • ramy okienne,
  • listwy przypodłogowe,
  • panele podłogowe,
  • meble.

Dlatego też drzwi białe są postrzegane jako najbardziej uniwersalne. Pasują bowiem do praktycznie każdego koloru ścian (zarówno do stonowanych szarości, żywych żółci, jak i głębokiego granatu czy butelkowej zieleni) i dobrze współgrają z najczęściej stosowaną, białą stolarką okienną. Bardzo efektownie wyglądają również w zestawieniu z białymi listwami przypodłogowymi (najlepiej podwyższonymi, mającymi formę cokołów), które kontrastują z ciemniejszymi ścianami.

W jakich aranżacjach sprawdzą się białe drzwi?

Zastosowanie bieli we wnętrzach sprawia, że aranżacja nabiera lekkości i staje się bardziej przejrzysta. To też dobry sposób na optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni. Interesującym trikiem jest np. zestawienie drzwi wewnętrznych białych z białymi ścianami – tworzy to jasną, czystą płaszczyznę, która sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe niż w rzeczywistości. Dla jeszcze mocniejszego efektu powiększenia pokoju warto zastosować białe drzwi z przeszkleniami, które nie będą stanowiły bariery dla światła.

Białe drzwi wewnętrzne pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, romantycznych, jak i skandynawskich. Jeśli są efektownie frezowane, wpiszą się nawet w styl wytwornych wnętrz glamour. Drzwi pokojowe białe i gładkie okażą się idealne do pomieszczeń urządzonych w minimalistyczny sposób, a skrzydła ze szprosami (czyli przeszkleniami w formie małych okienek) sprawdzą się w aranżacjach nawiązujących do estetyki vintage.