Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Egzotyczne motywy w Twoim domu – poznaj podłogi drewniane z różnych zakątków świata

Egzotyczne motywy w Twoim domu – poznaj podłogi drewniane z różnych zakątków świata

2018-01-03 12:07

Dodatki niczym z afrykańskich podróży i orientalne wzornictwo to najnowsze hity wnętrzarskie, dzięki którym najlepsi projektanci oraz dekoratorzy podejmują się nowych wyzwań aranżacyjnych. Ty również zainspiruj się egzotycznymi motywami i za ich pomocą stwórz wnętrze swoich marzeń. Zobacz, jaką piękną bazę zapewnią Ci podłogi z drewna egzotycznego.

fot. Shutterstock

podłoga
Z tropikalnej Afryki, Azji Wschodniej, regionów Ameryki Środkowej i Południowej, a także wysp na Oceanie Indyjskim – drewno egzotyczne pokonuje nawet setki tysięcy kilometrów, aby trafić do Twojego domu. Wszystkie trudy wynagradza jednak efekt końcowy. Które deski prezentują się wyjątkowo pięknie? Zobacz 4 gatunki podłóg z drewna egzotycznego i poznaj ich najważniejsze właściwości.
 

mapka


Podłogi drewniane z drewna egzotycznego jatoba
Drewno z regionów Ameryki Środkowej wytwarzane z drzewa jatoba ma brązowy kolor w bardzo ciepłym odcieniu. Powierzchnię desek zdobią także jasne, świetliste pasy.
Ze względu na klasyczną, brązową kolorystykę deski egzotyczne jatoba pasują do wszystkich tradycyjnych wnętrz. Bardzo dobrze będą się komponować również z rustykalnymi aranżacjami inspirowanymi sielskimi chatkami na przedmieściach. Drewno jatoba ma dosyć wysoką klasę twardości, dzięki czemu można je układać w salonie, pokoju dziennym lub w gabinecie. Nie poleca się jednak wykładać tymi deskami tarasu. Jatoba dosyć łatwo reaguje bowiem na zmiany temperatur czy wilgotności.
Chcesz wiedzieć więcej o drewnie jatoba? Poznaj najważniejsze parametry tego egzotycznego drewna.

fot. Barlinek, Jatoba

podłoga


Podłogi drewniane z drewna egzotycznego merbau
Intisia bijuga, czyli drzewo, z którego są wytwarzane deski merbau, rośnie na Zanzibarze i Madagaskarze, a także w rejonach Oceanii i pobliskiej Azji. To właśnie pod wpływem intensywnego słońca zyskuje ono żółtą, błyszczącą barwę, która z czasem ciemnieje. Merbau wśród innych desek wyróżnia się również obecnością czerwonych garbników.
Deski merbau świetnie sprawdzają się we wnętrzach o różnym stylu. Z jednej strony pasują do wnętrz urządzonych bardzo klasycznie, a z drugiej – mogą stanowić wyjątkowe tło dla nowoczesnych aranżacji. Wyrazisty rysunek drewna ułatwia stworzenie harmonijnej, jednolitej powierzchni.
Deski merbau są uważane za jedne z najtwardszych, w związku z czym można je układać zarówno w domu (w tym w kuchniach i łazienkach), jak i budynkach publicznych. Są one odporne na ścieranie i zarysowania, a także mają bardzo niski współczynnik paczenia, dzięki czemu chętnie wykorzystuje się je także na tarasach i balkonach.
Myślisz o kupnie merbau? Przed podjęciem ostatecznej decyzji poznaj wszystkie właściwości tego egzotycznego drewna.x

fot. Barlinek, Merbau

podłoga


Podłogi drewniane z drewna egzotycznego palisander indyjski
Indyjska odmiana palisandru również ma brązowy kolor, jednak o lekko fioletowym odcieniu, który nadaje jej wyjątkowego charakteru. Fioletowe tony uwidaczniają się zwłaszcza przy intensywnym oświetleniu.
Fioletowe wybarwienie brązowych desek z palisandru powoduje, że drewno to świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Deski przypadną również do gustu osobom, które lubią eksperymentować z kolorami, a jednocześnie znają się na łączeniu kilku barw. Palisander indyjski dobrze prezentuje się w zestawieniu z różnymi tonami żółtego, piaskowego i kremowego. Intensywne barwy, takie jak zieleń, czerwień czy niebieski, najlepiej wprowadzić w formie dodatków.
Palisander, podobnie jak merbau, jest drewnem o bardzo wysokiej klasie twardości. Może więc być wykorzystywany w często użytkowanych pomieszczeniach. Nie poleca się jednak układać go na zewnątrz budynku, ponieważ pod wpływem zmian temperatury i wilgoci kurczy się lub rozszerza, co może doprowadzić do powstania licznych pęknięć.
Podobają Ci się deski z palisandru? Przed ułożeniem ich w swoim domu poznaj najważniejsze właściwości tego egzotycznego drewna.

fot. Barlinek, Palisander

podłoga


Podłogi drewniane z drewna egzotycznego sapella
Sapella jest drewnem egzotycznym pozyskiwanym z drzew rosnących w tropikalnej części Afryki. Początkowo drewno ma różowy odcień, jednak po pewnym czasie zaczyna ciemnieć i staje się czerwonobrązowe.
Brązowy odcień desek pasuje do klasycznych wnętrz. Podłogi z sapelli często są również ozdobą domów utrzymanych w stylach skandynawskich. Czerwonobrązowy kolor bardzo dobrze komponuje się bowiem z białymi ścianami i meblami, tworząc bardzo przytulną kompozycję.
Sapella to dosyć miękkie drewno egzotyczne, w związku z czym jest ono przeznaczone głownie do użytku domowego. Właściciele mieszkań najczęściej wybierają je do sypialni lub pokoi dziecięcych. Niektórzy decydują się na montaż tego drewna w domowych pralniach i łazienkach ze względu na niski wskaźnik paczenia desek.
Chcesz udekorować swój dom podłogą sapella? Poznaj parametry technicznego tego drewna egzotycznego.

fot. Barlinek, Sapella

podłoga

Zobacz wszystkie podłogi drewniane na stronie Dobre Dla Domu >>

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>