Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Trendy wnętrzarskie w roku 2018 – podłogi i drzwi do modnych aranżacji

Trendy wnętrzarskie w roku 2018 – podłogi i drzwi do modnych aranżacji

2017-11-20 11:25

Przytulne style hygge i lagom królowały przez ostatnie miesiące w magazynach wnętrzarskich i modnie zaaranżowanych domach, kawiarniach czy salonach. 2018 rok ma przynieść wyraźne zmiany w trendach – subtelne kolory i gładkie powierzchnie ustępują popularnej czerwieni, industrialnym betonowym ścianom i wyraźnym motywom orientalnym. Jakie trendy wnętrzarskie będą królować w przyszłym roku i jakie podłogi i drzwi będą do nich pasowały? Sprawdzamy.

fot. Shutterstock
 
Schyłek jesieni to zwykle czas, w którym projektanci wnętrz prezentują już nowe trendy na przyszły sezon. Część kierunków wybranych przez designerów wydaje się kontynuacją inspiracji z poprzedniego sezonu. Prześledź z nami najciekawsze nowinki wnętrzarskie na nadchodzący 2018 rok.

fot. Shutterstock

wnętrze

Afryka w nowoczesnym wydaniu – panele i deski podłogowe w stylu kolonialnym
Moda na egzotykę wraca właściwie co roku, zmienia się tylko wykorzystanie symboli, wzorów czy materiałów. W 2017 roku hitem okazały się duże rośliny doniczkowe, np. monstery o rozłożystych liściach. Już parę doniczek pozwalało stworzyć wrażenie tzw. urban jungle, czyli miejskiej dżungli.
W kolejnym sezonie motywy afrykańskie zostaną bardzo subtelnie wprowadzone do wnętrza. Na przykład rytualne maski, dotychczas wieszane na ścianach, pojawią się teraz jako element ożywiający minimalistyczne obrazy, grafiki czy tkaniny.
Takie subtelne nawiązania mogą dobrze współgrać z wyraźnym odniesieniem do stylu kolonialnego. Do wnętrza wprowadzą go meble i podłogi z naturalnego drewna o ciemnym wybarwieniu, np. Bambus karmel antyczny. Afrykański styl kojarzy się także z deskami podłogowymi o mahoniowym wybarwieniu

fot. Shutterstock

wnętrze

Kolor czerwony – hit na wybiegach i w katalogach wnętrzarskich
Jeśli śledzisz pokazy mody i sezonowe fashion weeki, ten trend z pewnością nie umknął Twojej uwadze. Ognista czerwień jest teraz wszędzie, także we wnętrzach. Aby nie zdominowała aranżacji salonu lub sypialni, warto jednak odpowiednio dozować ten kolor. Bardzo modne są obecnie kanapy i sofy z karminowymi lub czerwonymi obiciami.
Czerwone meble i dodatki warto zestawić z neutralną podłogą i ścianami. Płomienny kolor świetnie kontrastuje z zimną szarością i czernią. Możesz więc wykończyć pomieszczenie panelami podłogowymi w jasnym odcieniu i dołączyć do nich czarne dodatki, np. w stylu retro lub minimalistycznym stylu japońskim. Zdecyduj się na przykład na podłogę drewnianą Dąb alabaster o jasnoszarym odcieniu z widocznym rysunkiem drewna.
 
Musztardowy żółty, czyli kolejny hit w aranżacjach wnętrz
…i kolejny kolor, który jest na topie jednocześnie w wystrojach wnętrz i w naszych szafach. Miodowy czy musztardowy odcień to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów. Jego popularność wynika prawdopodobnie z zainteresowania stylem retro w amerykańskim wydaniu z lat 70. czy 80.
Miodowy żółty – równie wyrazisty jak czerwień – sprawdzi się dobrze w zestawieniu z neutralnymi, ale ciepłymi odcieniami. Warto zwrócić uwagę na drzwi i podłogi w beżowych kolorach – odcieniach lnu czy écru. Dobrym przykładem są jasnobeżowe drzwi wewnętrzne Imperia 3 lub panele podłogowe Dąb pastelowy.
 
Naturalne materiały we wnętrzach w stylu fińskim
Wygląda na to, że po szwedzkim lagom i duńskim hygge można spodziewać się wnętrzarskiej ofensywy ze strony Finów. Badania wykazują, że to właśnie w Finlandii żyje się najspokojniej i najlepiej, a to m.in. za sprawą stałego kontaktu Finów z naturą. .
Naturalne drewno, czerpanie ze stylu vintage i użycie błękitnych kolorów mogą mieć związek z powrotem do estetyki z Doliny Muminków… Jeśli masz ochotę na taki wystrój np. kuchni czy sypialni, zdecyduj się na podłogi i drzwi z litego drewna. Warto wybrać deski podłogowe w kolorze klasycznego dębu lub olchy, z widocznym usłojeniem drewna.

Po więcej inspiracji zajrzyj na stronę >>

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>