Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak wybrać okleinowane drzwi do naszego domu?

Jak wybrać okleinowane drzwi do naszego domu?

2017-10-02 11:03

Trwałość, przystępna cena oraz estetyczny wygląd - to podstawowe atuty drzwi okleinowanych. Nic więc dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej osób. Jakie są rodzaje oklein i czym różnią się od siebie?
 
Okleina to materiał sztuczny, który rysunkiem słojów czy porowatością imituje drewno. Dzięki temu drzwi wyglądają solidnie i elegancko. Drzwi okleinowane są też stosunkowo lekkie, a przy tym bardzo praktyczne, choćby z tego względu, że nie wypaczają się pod wpływem ciepła i wilgoci. Poza tym szeroki wachlarz oklein pozwala bawić się kolorami i wzorami zgodnie z panującą modą. Wato podkreślić, że produkowane obecnie okleiny są trwałe i odporne na uszkodzenia, a i koszt wyposażenia domu czy mieszkania w nie jest dużo niższy.
 
Popularne Enduro
Najpopularniejsze są tzw. okleiny Enduro, które występują w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu pasują do różnych pomieszczeń i aranżacji. A przede wszystkim do złudzenia przypominają drewno (np. dąb, buk, orzech). Wiele osób decyduje się także na okleinę Enduro Plus, która dodatkowo ma wyczuwalną pod palcem fakturę wybranego drewna. Co więcej, łatwo ją też utrzymać w czystości. Często bowiem otwieramy i zamykamy drzwi łapiąc za skrzydło a nie klamkę - w tym przypadku nie ma to znaczenia, bo nie widać na niej odcisków palców. - W ofercie Invado występują też okleiny Enduro 3D pozwalające uzyskać wyjątkowy efekt wizualny. Dostępne są w kolorach: dąb szlachetny, dąb popielaty, dąb europejski, antracyt, orzech klasyczny -  mówi Adam Hucz, manager ds. marketingu w Invado.
 
Jakość Eco-fornir
Eco-fornir to okleina o wyższej jakość. Powstaje z kilku warstw impregnowanych papierów, które poddaje się działaniu wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury. Jest zabezpieczona lakierem, który chroni przed ścieraniem się powierzchni i działaniem promieni UV. Ma też podwyższony stopnień wytrzymałości, dlatego idealnie sprawdzi się również w budynkach użyteczności publicznej, w których drzwi są mocno eksploatowane. Invado oferuje Eco-fornir w 7 odcieniach - od bieli poprzez kasztan jasny, aż do orzecha duro.
 
Okleina ryflowana - w dotyku jak drewno
Ciekawym rozwiązaniem jest też okleina ryflowana, która ma także wyraźną fakturę, do złudzenia przypominającą skrzydła drewniane. Dlatego dla laika odróżnienie jednych od drugich nie będzie łatwe. W tym przypadku  bazą do zadruku nie jest papier, lecz polipropylen - dzięki temu możliwe jest trwałe kształtowanie jego powierzchni, a ryflowana struktura jest wyraźnie wyczuwalna dotykiem. Charakteryzuje się przy tym podwyższonymi parametrami estetycznymi i wytrzymałościowymi. Poza tym dzięki nieszablonowemu designowi oraz ciekawym barwom, drzwi ryflowane jest ciekawym uzupełnieniem wnętrz o nowoczesnym wystroju. 
 
Drzwi okleinowane łatwo także utrzymać w czystości. Wystarczy wilgotna ściereczka, ewentualnie łagodne środki chemiczne. Pamiętać jednak należy, aby za każdym razem zapoznać się z kartą gwarancyjną i warunkami ich użytkowania.

Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>