Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak obliczyć potrzebną ilość paneli?

Jak obliczyć potrzebną ilość paneli?

2017-09-20 11:40

Wykańczasz pomieszczenia lub zmieniasz panele podłogowe? Zwykle poszukiwanie odpowiednich desek czy paneli na podłogę zajmuje sporo czasu, a kiedy decyzja już zapada – domownicy chcą jak najszybciej mieć już z głowy montaż. Zanim jednak przystąpisz do położenia paneli, musisz wiedzieć, jaką ilość zamówić. Warto dokładnie obliczyć ich liczbę, by oszczędzić czas i nie przysporzyć sobie problemów. Jak to zrobić?
 
Źle wymierzone panele mogą skutkować nie tylko opóźnieniami w montażu. To także dodatkowe koszty! Należy pamiętać również o tym, że czasami producenci wycofują niektóre kolekcje i trudno dokupić brakującą ilość, dlatego warto wziąć dodatkową ilość na zakładkę.

Przeczytaj także: Jaką podłogę położyć w domu?

fot. Fotolia
 
Przelicznik powierzchni – jak obliczyć metry kwadratowe pomieszczenia
Jeśli już wybrałeś odpowiednie panele podłogowe – markę, kolor i klasę ścieralności paneli – należy obliczyć, ile desek podłogowych potrzebujesz na pokrycie powierzchni pomieszczenia. Zacznij od obliczenia metrów kwadratowych pokoju. Pomnóż długość i szerokość pomieszczenia, a otrzymasz metry kwadratowe, czyli Twoje zapotrzebowanie na panele podłogowe.
Dodatkowo, należy doliczyć 10% powierzchni niezbędnej do montażu. Zawsze warto mieć rozsądny zapas. Dobrze jest zabezpieczyć się na wypadek błędów w docięciu paneli lub innych (np. wymiany czy uzupełnienia w późniejszym czasie).
 
Układanie paneli podłogowych – o czym pamiętać przed montażem
Warto pamiętać, by przed położeniem paneli podłogowych oczyścić podłogę z zabrudzeń i kurzu. Następnie należy położyć na nią folię oraz izolację akustyczną (np. z pianki polipropylenowej).
Więcej porad dotyczących montażu paneli podłogowych znajdziesz na stronie www.ddd.com.pl.
 

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>