Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak obliczyć potrzebną ilość paneli?

Jak obliczyć potrzebną ilość paneli?

2017-09-20 11:40

Wykańczasz pomieszczenia lub zmieniasz panele podłogowe? Zwykle poszukiwanie odpowiednich desek czy paneli na podłogę zajmuje sporo czasu, a kiedy decyzja już zapada – domownicy chcą jak najszybciej mieć już z głowy montaż. Zanim jednak przystąpisz do położenia paneli, musisz wiedzieć, jaką ilość zamówić. Warto dokładnie obliczyć ich liczbę, by oszczędzić czas i nie przysporzyć sobie problemów. Jak to zrobić?
 
Źle wymierzone panele mogą skutkować nie tylko opóźnieniami w montażu. To także dodatkowe koszty! Należy pamiętać również o tym, że czasami producenci wycofują niektóre kolekcje i trudno dokupić brakującą ilość, dlatego warto wziąć dodatkową ilość na zakładkę.

Przeczytaj także: Jaką podłogę położyć w domu?

fot. Fotolia
 
Przelicznik powierzchni – jak obliczyć metry kwadratowe pomieszczenia
Jeśli już wybrałeś odpowiednie panele podłogowe – markę, kolor i klasę ścieralności paneli – należy obliczyć, ile desek podłogowych potrzebujesz na pokrycie powierzchni pomieszczenia. Zacznij od obliczenia metrów kwadratowych pokoju. Pomnóż długość i szerokość pomieszczenia, a otrzymasz metry kwadratowe, czyli Twoje zapotrzebowanie na panele podłogowe.
Dodatkowo, należy doliczyć 10% powierzchni niezbędnej do montażu. Zawsze warto mieć rozsądny zapas. Dobrze jest zabezpieczyć się na wypadek błędów w docięciu paneli lub innych (np. wymiany czy uzupełnienia w późniejszym czasie).
 
Układanie paneli podłogowych – o czym pamiętać przed montażem
Warto pamiętać, by przed położeniem paneli podłogowych oczyścić podłogę z zabrudzeń i kurzu. Następnie należy położyć na nią folię oraz izolację akustyczną (np. z pianki polipropylenowej).
Więcej porad dotyczących montażu paneli podłogowych znajdziesz na stronie www.ddd.com.pl.
 

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.