Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak urządzić wnętrze w stylu shabby chic?

Jak urządzić wnętrze w stylu shabby chic?

2017-09-19 09:46

Shabby chic to styl wnętrzarski cieszący się niesłabnącą popularnością przez ostatnie 30 lat. Jeśli Ty także chcesz urządzić tak swoje mieszkanie, dowiedz się, jak ważne są białe panele, czym charakteryzują się meble shabby chic oraz jak nadać wnętrzu czar dzięki stylowym dodatkom.
 
Od połowy lat 80., kiedy to Rachel Ashwell, brytyjska gwiazda projektowania wnętrz, wydała podręcznik w którym zdefiniowała styl shabby chic, moda na tę estetykę nieprzerwanie święci triumfy. Co takiego niezwykłego można znaleźć w tych aranżacjach?
 
Po pierwsze, podłoga drewniana
Shabby chic całymi garściami czerpie ze stylu rustykalnego – oznacza to, że w tej estetyce przeważa drewno i jasne, pastelowe barwy łączone z bielą. Jeśli zaczynasz urządzać mieszkanie, to na podstawową kwestią jest stylowa podłoga, czyli drewno lub panele podłogowe. Najlepiej białe lub pobielane, ewentualnie w odcieniu wyblakłych szarości i żółcieni. Białe panele dodadzą pomieszczeniu przytulności i schludności, a jednocześnie są stosunkowo tanie – podłoga drewniana będzie trudniejsza w utrzymaniu i droższa, chociaż łatwiej ją pomalować i klimatycznie postarzyć.
 
Po drugie, naturalne drewno i meble shabby chic
Styl shabby chic bazuje na postarzanych meblach i dodatkach. Wnętrze musi wyglądać, jakby było nieco nadgryzione zębem czasu. Gdy dobierasz meble shabby chic, pamiętaj o kilku wskazówkach.
  • Im więcej drewna, tym lepiej – kredensy, fotele i stoły muszą być z drewna.
  • Biele i pastelowe odcienie – żółcie, róże, szarości, błękity, brązy – wszystkie rozwodnione i rozbielone.
  • Przetarcia, rysy, postarzenia – często nawet nowe meble shabby chic produkowane są z gotowymi „uszkodzeniami”.
Meble są esencją stylu shabby chic – przemyśl więc dokładnie projekt wnętrza i aranżację mebli w pokoju.
Po trzecie, dodatki shabby chic
Gdy już masz podłogę drewnianą odpowiednio postarzoną lub pobieloną, a Twoje meble tworzą już spójną aranżację, pomyśl o dodatkach. Najważniejsze są kwiatowe wzory – to jedna z cech charakterystycznych stylu shabby chic. Poduszki, wazony, tapeta we florystyczny motyw, a może wzór namalowany na ścianie? Najważniejsze, by harmonijnie dopasować je do bazy – białego wnętrza. Doskonale sprawdzą się detale, które możesz choćby podkraść swojej babci: klasyczne obrusy obszyte koronką, hafty, bogato zdobione i postarzane ramki do obrazków i zdjęć, do tego stare zegary i lustra. Dodatki powinny sprawić, że wnętrze będzie prezentować się przytulnie i uroczo.

Jeśli jednak uważasz, że styl shabby chic ostatecznie nie jest dla Ciebie, sprawdź komfortowe, jasne wnętrze w stylu hygge.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>