Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Nowoczesne panele na ścianę

Nowoczesne panele na ścianę

2017-09-19 09:40

Panele ścienne, przez długi czas niesłusznie kojarzone z boazerią, wracają do łask po długim okresie królowania tapet i tynków. Mamy do wyboru najróżniejsze modele, od paneli drewnianych po panele 3D. Jak wybrać najlepsze panele na ścianę?
 
Z czego robi się panele ścienne?
Panele ścienne najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych (poliuretanu i włókna szklanego) lub materiałów drewnopochodnych (płyt MDF pokrytych dekorem). Charakteryzują się odpornością na ścieranie i zarysowanie, nie wymagają też specjalnej konserwacji czy malowania. Są jednocześnie lekkie i łatwe do zamontowania. Panele z tworzyw sztucznych, nazywane też panelami 3D, dodatkowo wyróżniają się oryginalnymi fakturami, nieprzypominającymi często klasycznej boazerii, lecz cegły, fale itp.
 
Jak montować panele ścienne?
Montaż paneli ściennych jest bardziej skomplikowany niż kładzenie tapet. Potrzebne będą, poza samymi panelami naściennymi: specjalne drewniane listwy, tzw. łaty pod konstrukcję nośną paneli ściennych; uchwyty montażowe początkowe oraz jednostronne; listwy przypodłogowe i listwy maskujące, które zakryją miejsca łączenia paneli z podłogą i szczelinę przy suficie. Łaty zarówno pod panele 3D, jak i pod panele drewniane montujemy podobnie – zgodnie z instrukcją, pionowo lub ukośnie. Tu warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi, w jakich odstępach listwy powinny być umieszczone. Panele ścienne należy odpowiednio przyciąć i montować je od uchwytu początkowego ok. 1,5 cm od ściany: należy wsunąć krawędź płaską panelu (tzw. pióro) w uchwyt, a krawędź z rowkiem (tzw. wpust) zamontować już na uchwycie jednostronnym. Jeśli uda się zrobić to w idealnym pionie, to na listwie zaznacz według pierwszego panelu miejsce montażu kolejnych uchwytów początkowych. Przybij je gwoździkami i zamocuj kolejne panele, wsuwając ich pióra we wpusty poprzednich. Należy pamiętać o zachowaniu odstępu ok. 1,5 cm od podłogi – żeby uniknąć uszkodzeń i wypaczania się paneli. Na końcu montuje się listwy maskujące i przypodłogowe. Procedura montażu jest identyczna w przypadku paneli drewnianych na ścianę i paneli 3D na ścianę z tworzywa sztucznego – różne są jedynie parametry użytych materiałów. Jeśli proces jest zbyt skomplikowany, warto zastanowić się nad wynajęciem fachowca – często dostępni są w sklepie, w którym kupujemy panele na ścianę.
 
W jakich wnętrzach można stosować panele ścienne?
Panele dekoracyjne na ścianę doskonale sprawdzą się w korytarzu i kuchni – łatwo je utrzymać w czystości, a mogą dodać niewielkiej przestrzeni charakteru. Dotyczy to zwłaszcza paneli z tworzyw sztucznych, np. popularnych imitacji cegły lub artystycznego graffiti – są lekkie, łatwe w montażu i demontażu. Panelami można również wyłożyć ściany w salonie i sypialni – wyciszą wnętrze, dodadzą mu przytulności, a przy tym w tej przestrzeni będą mniej narażone na uszkodzenia i zabrudzenia. Wbrew obiegowym opiniom, panele ścienne sprawdzą się nawet w łazience – pod warunkiem, że wybierzesz wodoodporne produkty z tworzyw sztucznych. Tylko takie panele nie będą odkształcać się pod wpływem wilgoci. Produkty wykonane z drewna i materiałów drewnopodobnych nie są odporne na działanie wody, nie nadają się więc do łazienki i pomieszczeń, w których wilgotność powietrza przekracza 70% (pralni, suszarni itp.).

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>