Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak dobrać drzwi do stylu mieszkania?

Jak dobrać drzwi do stylu mieszkania?

2017-09-18 13:43

Dobór drzwi wewnętrznych do domu czy mieszkania to często największy problem przy urządzaniu wnętrz. Podobnie jak podłogi, drzwi wewnętrzne narzucają ton aranżacji i wybieramy je na lata. Mają nie tylko nadać styl, ale też zapewnić prywatność w pokojach.
 
Wygląd to tylko jeden z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi. Duże znaczenie ma także ich konstrukcja i rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Na koniec warto także zastanowić się nad doborem takich dodatków jak klamki.
 
Drzwi laminowane czy fornirowane?
Skrzydła drzwiowe wewnętrzne nie muszą mieć takiej wytrzymałości jak zewnętrzne, dlatego zawsze można rozważyć przy zakupie opcję bardziej ekonomiczną. Drzwi laminowane - to dobra opcja dla osób wykańczających mieszkanie pod wynajem lub lubiących co jakiś czas zmieniać wystrój. Takie skrzydła są mniej wytrzymałe niż drzwi fornirowane, ale ich koszt jest zdecydowanie niższy. Zaletą jest mnogość kolorów i łatwość wymiany dodatkowo sprawiają, że takie skrzydła są idealne do nowoczesnych wnętrz. Drzwi fornirowane doskonale sprawdzają się we wnętrzach klasycznych. Zaletą jest pokrycie lakierem, dzięki czemu zwiększa się odporność na zarysowania, a także działanie światła.
 
Drzwi wewnętrzne – klasyczne czy nowoczesne?
Jeśli chcemy urządzić mieszkanie w tradycyjnym stylu, najlepiej zdecydować się na skrzydła drzwiowe nawiązujące do klasyki – z niewielką liczbą przeszkleń, z naturalną fakturą drewna. Nie dominują one we wnętrzu, dzięki czemu będą świetnie pasowały do różnych aranżacji. Takie klasyczne rozwiązania pasują do większości polskich domów, wprowadzą jednak dysonans do wnętrz nowoczesnych w stylu „szkło i chrom” – tu typowe drzwi wewnętrzne po prostu się nie sprawdzą. Do pomieszczeń w nowoczesnym stylu najlepiej dobrać drzwi wewnętrzne białe z modnymi, geometrycznymi elementami. Warto zerknąć na model Estato z przeszkleniem – doskonale wkomponuje się w barwne wnętrze z laminowanymi meblami i nie przytłoczy całości wystroju. Warto pamiętać, że do skrzydeł typu Estato najlepiej dobrać białe ościeżnice.

Dodatki: klamki
Gdy już wiemy, jakie drzwi wewnętrzne wybierzemy, musimy jeszcze zdecydować się na detale: klamkę. Zawsze dobieramy je do koloru skrzydła drzwiowego i do stylu wnętrza. Przykładowo: jeśli zdecydowaliśmy się na drzwi wewnętrzne białe do nowoczesnego pomieszczenia, klamka powinna być biała lub w kolorze metalu. Warto przejrzeć propozycje producentów, czasem bardzo nietypowe pod względem modelu i wzoru. Gdy urządzamy klasyczny gabinet, wybierzmy drzwi wewnętrzne gdzie doskonale sprawdzi się klamka mosiężna. I warto zapamiętać: klamkę łatwiej wymienić niż drzwi!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.