Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym?

Jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym?

2015-07-31 08:26

Jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym?
Styl industrialny powstał nie jako wystudiowany projekt, ale jako efekt marnej koniunktury ekonomicznej USA w latach 50-tych XX wieku. Młodzi, których nie było stać na tradycyjne mieszkanie, wprowadzali się do opuszczonych pomieszczeń poprzemysłowych – fabryk, magazynów, domów towarowych. Rozległe i pustawe przestrzenie dekorowali tym, co znaleźli: fragmentami maszyn przerabianymi na meble, tablicami instruktażowymi, fabrycznymi lampami itp.

NIE WSTYDŹ SIĘ INSTALACJI
Odkryj to, co zazwyczaj się chowa: rury, belki stropowe, kable, śruby, beton, cegły, łuszczące się ściany, zniszczoną podłogę. To są Twoje dekoracje. Bądź konsekwentny: albo odsłaniasz wszystko albo... zmień styl.

WZORY BEZ OZDOBNIKÓW
Styl industrialny nie oznacza minimalizmu. Wzory są dozwolone, ale graficzne i proste, wynikające z powtarzalności lub konstrukcji - może to być rytm okiennych szprosów, rzędy lamp, wzór cegieł na ścianach itp. Meble powinny być proste i funkcjonalne, najlepiej recyklingowane, rodem prosto z warsztatu, z widocznymi elementami montażowymi. Zakazane są klasyczne dekoracje: kwieciste tapety, barokowe wzory, falbany, figurki i firanki. Wnętrze ma sprawiać wrażenie starej fabryki, a kto ozdabiał fabrykę?

SZAROŚCI Z KROPLĄ KOLORU
Industrialny klimat tworzą przede wszystkim kolory: biel (kolor ścian bielonych wapnem), czerń (żeliwo) i wszelkie odcienie szarości (beton, stal, kamień, piasek). One stworzą podstawę, którą można uzupełnić o naturalne barwy materiałów: zszarzałe brązy (drewna), rudą czerwień (cegły, miedź, rdza), spłowiałe seledyny i turkusy (śniedź, patyna, szkło). Inną wersją kolorystyczną stylu industrialnego jest wnętrze w szarościach ożywione paroma kroplami jakiegokolwiek mocnego, czystego, nasyconego koloru.

ZUŻYTA PODŁOGA
Kolor drewna: spłowiały i poszarzały; ma sprawiać wrażenie zniszczonego długotrwałym użytkowaniem. Mile widziane niedoskonałości: sęki, przebarwienia, ślady po narzędziach.


Autor: Małgorzata Klorek

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.