Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak urządzić wnętrze w stylu Hamptons?

Jak urządzić wnętrze w stylu Hamptons?

2017-08-03 10:45

Hamptons – ukochany styl gwiazd dużego ekranu – to połączenie ekskluzywnej elegancji i przytulności domku letniskowego. Te dwa pozornie różne światy mogą ze sobą świetnie współgrać, jeśli każdy element wyposażenia i wykończenia domu będzie dokładnie przemyślany. Sprawdź, jak stworzyć wnętrze w stylu Hamptons i jakie panele podłogowe wybrać, by wpisać się w lekką, a jednocześnie gustowną estetykę z Long Island.


fot. Fotolia

wnetrze

Styl Hamptons stworzyli amerykańscy projektanci wnętrz, którzy przygotowywali aranżacje domków letniskowych należących do milionerów lub gwiazd Hollywood. Nadmorskie miejscowości na Long Island były odskocznią sławnych ludzi od natłoku pracy i blasku fleszy.
Właściciele posiadłości, przyzwyczajeni do luksusu, nadal chcieli otaczać się najwyższej jakości materiałami i wyposażeniem, jednak potrzebowali, by wnętrze było nieco „lżejsze” w odbiorze. Właśnie taki jest styl Hamptons.

Sprawdź także: Salon w stylu hygge.
 

Wnętrze w bieli – angielska elegancja z nutką shabby chic
Hamptons oczywiście nie wziął się znikąd. W tej estetyce widać silne wpływy stylu angielskiego, który stawia przede wszystkim na odcienie eleganckiej bieli. Aby dodać jej trochę wspomnianego luzu, amerykańscy projektanci wykorzystywali styl shabby chic, czyli technikę postarzania materiałów, zwłaszcza drewna.

W stylu Hamptons zatem w kolorze takiej „postarzanej” bieli powinny być nie tylko meble, wypoczynki i tkaniny, ale także… podłogi. Chcesz zastosować jasne wykończenie podłogi w Twoim domu? Wykorzystaj drewniane deski w kolorze białym, lekko szarym lub ecru. Możesz zdecydować się na przykład na trójwarstwowe podłogi drewniane Jesion Lemon Sorbet Grande pokryte matowym lakierem.

fot. Fotolia

wnetrze

W zgodzie z naturą – inspiracja nadmorskim domkiem letniskowym
Bardzo ważnymi elementami stylu Hamptons są naturalne materiały. Całość aranżacji musi pozostawać w zgodzie z ekologią, a jednocześnie reprezentować najwyższą jakość surowców. Poza podstawową wytyczną, jaką jest wykorzystanie odcieni białego, konieczne jest zwrócenie uwagi na gatunki drewna, z których zrobione są meble czy podłogi.

Nie wiesz, jakie drewno najlepiej będzie pasować do tego stylu? Specjaliści polecają zwłaszcza lite deski jesionowe lub klonowe. Jesion charakteryzuje się również dużym zróżnicowaniem kolorystycznym, dlatego łatwo będzie znaleźć odpowiedni odcień. Klon znany jest jako jeden z najjaśniejszych gatunków drewna, który cechuje się dodatkowo bardzo subtelnym rysunkiem słojów. Zwróć uwagę na estetykę wykończenia np. deski Klon kanadyjski, dostępnej w ofercie DDD Dobre Dla Domu.

Ahoj, załogo, czyli dodatki marynistyczne w stylu Hamptons
Dopełnieniem stylu ukochanego przez hollywoodzkie gwiazdy są detale nawiązujące do morza i morskiej żeglugi. Króluje tu marynarski granat, biało-granatowe pasy oraz drobne elementy w kolorze czerwonym. Świetnie sprawdzają się także dodatki nawiązujące bezpośrednio do morza, np. muszle, figurki w kształcie statków i latarenek czy liny wykonane ze sznurka.

Zainspirowany? Przeczytaj także, jak możesz stworzyć w swoim wnętrzu przytulny klimat w stylu rustykalnym.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>