Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi zewnętrzne - drewniane czy stalowe?

Drzwi zewnętrzne - drewniane czy stalowe?

2017-08-03 09:34

Drzwi zewnętrzne domu jednorodzinnego są niewątpliwie wizytówką, ale pamiętaj, że mają za zadanie nie tylko wyglądać, lecz także izolować wnętrza przed hałasem oraz utratą ciepła i zapewniać bezpieczeństwo domownikom. Do dyspozycji masz skrzydła drzwiowe drewniane oraz stalowe.
 
W przypadku drzwi zewnętrznych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące parametry:
1. klasa przepuszczalności powietrza,
2. klasa wodoszczelności,
3. współczynnik przenikania ciepła.
 
Drzwi zewnętrzne drewniane czy stalowe?
 
Na decyzję o zakupie drzwi bez wątpienia wpływa cena. Skrzydła zewnętrzne stalowe są tańsze niż drewniane. Przykładowo drzwi stalowe Grand o szerokości 90 cm, pokryte drewnopodobną folią PCV, kosztują ok. 1600 zł. Natomiast drewniane drzwi dębowe o tym samym wymiarze – prawie cztery razy więcej (ok. 6200 zł). Na pierwszy rzut oka oba skrzydła wyglądają na wykonane z jednego materiału, jednak stal i drewno wykazują odmienne właściwości.
 
Drzwi drewniane zewnętrzne – zalety i wady
 
Jesteś zwolennikiem naturalnych materiałów, a w Twoim domu na podłogach królują drewniane deski? Z pewnością będziesz chciał, żeby drzwi wejściowe były wykonane z drewna (najczęściej sosnowego lub dębowego). To dobra decyzja, ponieważ skrzydła drewniane zewnętrzne:
  • są estetyczne i eleganckie,
  • mają bardzo dobrą izolację akustyczną i cieplną (współczynnik Ud 0,8–1,2) , dzięki czemu do Twojego domu nie przenikają hałasy z zewnątrz, a ciepło nie ucieka.

Wadą takiego rozwiązania może być dla niektórych wysoka cena oraz podatność drewna na niekorzystne warunki pogodowe, zwłaszcza na wilgoć. Dlatego tak istotne jest zwracanie uwagi na klasę wodoszczelności lub zbudowanie zadaszenia.

Zobacz drzwi drewniane zewnętrzne w ofercie Dobre Dla Domu.
 
Drzwi stalowe zewnętrzne – zalety i wady
 
Chcesz, żeby Twoje drzwi były trwałe i nie poddawały się słońcu, wiatrowi czy wodzie, a przy tym nie kosztowały dużo? Rozwiązaniem jest stal – materiał dużo bardziej odporny na czynniki atmosferyczne niż drewno. O ile cena wejściowych drzwi drewnianych może niekiedy zniechęcać do ich zakupu, o tyle stalowe są tańsze. Co jeszcze je wyróżnia:
  • możliwość uzyskania wybarwienia, które naśladuje naturalne drewno,
  • wytrzymałość na uszkodzenia.

    Wśród wad drzwi stalowych wymienia się:
  • gorszą ergonomię i głośność od drewnianych,
  • generowanie dużych strat ciepła, jeżeli nie zastosuje się ocieplenia ościeżnicy lub wykona ją niewłaściwie.
Zobacz drzwi zewnętrzne stalowe w ofercie DDD Dobre Dla Domu.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>