Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Klamka - dekoracja drzwi wewnętrznych

Klamka - dekoracja drzwi wewnętrznych

2017-07-19 10:33

Klamka jest widoczną ozdobą drzwi, ale jednocześnie ma wpływ na to, czy będziemy zadowoleni z ich użytkowania.


fot. Invado - klamka Qubik

klamka

 
Klamki - do wyboru, do koloru
Na rynku dostępnych jest wiele klamek. Różnią się wielkością, kształtem, kolorem oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Możemy wybierać wśród nowoczesnych, minimalistycznych modeli lub wręcz przeciwnie - klamki nawiązujące do klasycznego klimatu. Jeśli chodzi o materiały, to z reguły wykonane są one m.in.: ze stali, aluminium, tytanu, mosiądzu, ale są też miedziane, a nawet pozłacane. Najczęściej spotykamy szyld pełny rozetę, WC, wkładkę oraz klucz. Mogą być one różnego typu: podłużne, okrągłe lub kwadratowe. Z kolei szyld typu rozeta składa się z okrągłej lub kwadratowej tarczy połączonej z uchwytem.

fot. Invado - klamka Belia

klamka

 
Jaka klamka będzie najlepsza?
Przy wyborze klamki istotne są szczegóły, na które warto zwrócić uwagę. Mowa tu o kształcie, kolorze i stylu, który powinien być spójny ze skrzydłem drzwiowym, ale także wystrojem całego pokoju. - Do domów urządzonych w tradycyjnym stylu doskonale pasują klamki o zaokrąglonej linii, jak np. Uno od Invado, czy łącząca nikiel i chrom klamka Presto. Z kolei nowoczesne wnętrza lepiej przyjmą ascetyczną formę, którą oferuje model Qubik, gdzie nikiel zestawiono z tytanem, czy gładka klamka Belia w niklu chromowanym – podpowiada Adam Hucz z firmy Invado. Niezwykle ważna jest też jakość wykonania, wytrzymałość części mechanicznych oraz odporność materiału, z którego została zrobiona. Klamki intensywnie użytkowane powinny mieć podwyższoną trwałość i powłoki odporne na ścieranie. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy będą zamontowane w drzwiach, które często są otwierane i zamykane, a więc najbardziej narażone na uszkodzenia powstałe w wyniku eksploatacji. - Przed zakupem warto wziąć wybraną przez nas klamkę do ręki. Upewnimy się w ten sposób czy jest wygodna. Musimy tu pamiętać o wszystkich mieszkańcach. W domu, w którym są dzieci, ze względów bezpieczeństwa, lepiej unikać klamek o ostrych brzegach - mówi Adam Hucz z firmy Invado. Najbezpieczniej jest też wybrać takie same klamki do wszystkich drzwi w mieszkaniu. To doda wnętrzu estetyki i stylistycznego ładu.
   
autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.