Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak wykorzystać drewno w klasycznym salonie?

Jak wykorzystać drewno w klasycznym salonie?

2017-07-11 09:06

Salon w stylu klasycznym jest urządzony w harmonijny i elegancki sposób. Łączy estetykę z funkcjonalnością i nie wychodzi przy tym z mody, ponieważ bazuje na ponadczasowych rozwiązaniach. Dlatego tak istotne w klasycznej aranżacji jest… naturalne drewno. Sprawdź, jak w pełni wykorzystać jego potencjał.

fot. Fotolia

W wystroju w stylu klasycznym niezwykle ważną rolę odgrywa wysoka jakość wykorzystanych materiałów. Nie ma tu miejsca na prowizoryczne rozwiązania czy przypadkowe elementy aranżacji. Wnętrze ma być urządzone tak, by upływające lata jedynie wydobywały jego szlachetny charakter. Podpowiadamy, jak uzyskać ten efekt.
 
Drewniane podłogi do klasycznego salonu
 
Drewniana podłoga – niezależnie od tego, czy została wykończona lakierem czy olejem – jest ciepła w dotyku i elegancka. Szlachetnego rysunku naturalnego materiału nie można pomylić z żadnym innym sztucznym tworzywem. Drewniana podłoga jest jednak nie tylko szlachetna, ale również trwała. Odpowiednio pielęgnowana będzie zachwycać nienagannym wyglądem przez dekady. To właśnie niezaprzeczalnie wysoka jakość sprawia, że podłogę z naturalnego drewna tak lubią miłośnicy klasycznych aranżacji.

fot. Fotolia

drewno

Sprawdź, jak dbać o drewnianą podłogę, by jak najdłużej zachować jej elegancki wygląd. W klasycznych wnętrzach sprawdzą się zarówno jasne, jak i ciemne podłogi drewniane: Do klasycznego salonu warto wybierać zwłaszcza podłogi ze szlachetnych gatunków drewna: orzecha, dębu oraz z odmian egzotycznych.

Klasyczna aranżacja z drewnem na ścianach
Klasyczne wnętrza są jednocześnie eleganckie i przytulne. Przyjazną atmosferę można stworzyć poprzez zastosowanie miękkich tkanin i ciepłych kolorów lub… wykorzystanie paneli na ścianach. Nie przypominają już znanych sprzed lat boazerii – są cieńsze, łatwiejsze w montażu i występują w wielu kolorach i wzorach.
Panelami można wyłożyć całe ściany lub jedynie ich fragmenty, podkreślając wybrane elementy wystroju, np. ścianę telewizyjną lub przestrzeń wypoczynkową wokół kanapy. Staną się nie tylko oryginalną dekoracją ocieplającą aranżację salonu, lecz także sposobem na wyciszenie pomieszczenia lub… wyrównanie ścian.

​Nie tylko drewniane sposoby na klasyczne wnętrze
W klasycznym salonie warto wykorzystać także takie elementy jak:
  • wykonane z litego drewna meble o łagodnej linii;
  • zasłony z miękkich, ciężkich tkanin;
  • delikatne dekoracje, takie jak lustro w barokowej ramie, wazon z ciętymi kwiatami czy porcelanowa zastawa wyeksponowana w przeszklonej witrynie.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>