Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak wykorzystać drewno w klasycznym salonie?

Jak wykorzystać drewno w klasycznym salonie?

2017-07-11 09:06

Salon w stylu klasycznym jest urządzony w harmonijny i elegancki sposób. Łączy estetykę z funkcjonalnością i nie wychodzi przy tym z mody, ponieważ bazuje na ponadczasowych rozwiązaniach. Dlatego tak istotne w klasycznej aranżacji jest… naturalne drewno. Sprawdź, jak w pełni wykorzystać jego potencjał.

fot. Fotolia

W wystroju w stylu klasycznym niezwykle ważną rolę odgrywa wysoka jakość wykorzystanych materiałów. Nie ma tu miejsca na prowizoryczne rozwiązania czy przypadkowe elementy aranżacji. Wnętrze ma być urządzone tak, by upływające lata jedynie wydobywały jego szlachetny charakter. Podpowiadamy, jak uzyskać ten efekt.
 
Drewniane podłogi do klasycznego salonu
 
Drewniana podłoga – niezależnie od tego, czy została wykończona lakierem czy olejem – jest ciepła w dotyku i elegancka. Szlachetnego rysunku naturalnego materiału nie można pomylić z żadnym innym sztucznym tworzywem. Drewniana podłoga jest jednak nie tylko szlachetna, ale również trwała. Odpowiednio pielęgnowana będzie zachwycać nienagannym wyglądem przez dekady. To właśnie niezaprzeczalnie wysoka jakość sprawia, że podłogę z naturalnego drewna tak lubią miłośnicy klasycznych aranżacji.

fot. Fotolia

drewno

Sprawdź, jak dbać o drewnianą podłogę, by jak najdłużej zachować jej elegancki wygląd. W klasycznych wnętrzach sprawdzą się zarówno jasne, jak i ciemne podłogi drewniane: Do klasycznego salonu warto wybierać zwłaszcza podłogi ze szlachetnych gatunków drewna: orzecha, dębu oraz z odmian egzotycznych.

Klasyczna aranżacja z drewnem na ścianach
Klasyczne wnętrza są jednocześnie eleganckie i przytulne. Przyjazną atmosferę można stworzyć poprzez zastosowanie miękkich tkanin i ciepłych kolorów lub… wykorzystanie paneli na ścianach. Nie przypominają już znanych sprzed lat boazerii – są cieńsze, łatwiejsze w montażu i występują w wielu kolorach i wzorach.
Panelami można wyłożyć całe ściany lub jedynie ich fragmenty, podkreślając wybrane elementy wystroju, np. ścianę telewizyjną lub przestrzeń wypoczynkową wokół kanapy. Staną się nie tylko oryginalną dekoracją ocieplającą aranżację salonu, lecz także sposobem na wyciszenie pomieszczenia lub… wyrównanie ścian.

​Nie tylko drewniane sposoby na klasyczne wnętrze
W klasycznym salonie warto wykorzystać także takie elementy jak:
  • wykonane z litego drewna meble o łagodnej linii;
  • zasłony z miękkich, ciężkich tkanin;
  • delikatne dekoracje, takie jak lustro w barokowej ramie, wazon z ciętymi kwiatami czy porcelanowa zastawa wyeksponowana w przeszklonej witrynie.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.