Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jasna czy ciemna – jaki wybrać kolor podłogi z drewnianych desek?

Jasna czy ciemna – jaki wybrać kolor podłogi z drewnianych desek?

2017-06-19 09:39

Marzysz o ciepłym i przytulnym salonie? W takim wnętrzu na podłodze powinno znaleźć się drewno, najlepiej w naturalnym, złotobrązowym wybarwieniu. Natomiast nowoczesny gabinet do pracy stanie się bardziej elegancki oraz wyrafinowany dzięki deskom w odcieniu głębokiego brązu lub wiśni. Od koloru drewna zależy ostateczny wygląd całego pomieszczenia, dlatego zwróć uwagę na kilka najważniejszych aspektów.
 
Zdecydowałeś, że wybierasz drewno na podłogę? To Twoja pierwsza – i od razu dobra – decyzja, ponieważ latami będziesz cieszyć się jej trwałością i estetyką. Teraz czeka Cię jeszcze wybór koloru. Co jest lepsze – jasna czy ciemna podłoga?
 
Jasna podłoga w domu – skandynawski powiew świeżości
 
Posadzka z desek w jasnym kolorze to sposób na optyczne powiększenie niewielkiego wnętrza oraz wprowadzenie do niego czystego i świeżego akcentu. To również uniwersalne wykończenie, które pozwoli Ci stworzyć jednolicie jasne aranżacje w stylu skandynawskim czy Hamptons. Jeżeli obawiasz się, że wybór takiej podłogi drewnianej sprawi, że pokój będzie wydawał się nudny i „płaski”, pamiętaj, że masz do dyspozycji barwne akcesoria, które mogą kontrastować z białymi lub kremowymi deskami. Takie dodatki jak jaskrawoczerwona sofa, kolorowy plakat lub zdjęcie pomogą Ci ożywić jasne wnętrze.
 
Jasna podłoga – jakie gatunki drewna wybrać?
 
Ciemna podłoga – elegancja-Francja z egzotyczną nutą
Podłoga z desek wenge, dębowa lub merbau to wyraziste wykończenie wnętrza, które zyskuje wyrafinowany i elegancki charakter. Jeśli jesteś miłośnikiem rustykalnych aranżacji lub modnych ostatnio inspiracji w stylu hygge – koniecznie weź pod uwagę ciemną podłogę. O ile przy wyborze jasnej posadzki będzie do niej pasować wiele różnobarwnych elementów wyposażenia, o tyle ciemniejszy odcień podłogi jest bardziej wymagający. Ciemna podłoga, ściany oraz meble mogą stworzyć wrażenie ciasnego, przytłoczonego salonu lub sypialni. Właśnie dlatego tak istotna jest równowaga i przełamanie ciemnego brązu czy wiśni wchodzącej niekiedy w czerń. Pomogą w tym ściany w jasnych kolorach oraz sztuczne oświetlenie. Niektórzy, wybierając ciemne deski na podłogę, uważają, że nie będą na nich widoczne zabrudzenia. Być może na jasnej podłodze kurz odznacza się mniej wyraziście niż na ciemnej, jednak kolor podłogi nie ma większego wpływu na widoczność zabrudzeń. Pamiętaj, że każdą podłogę drewnianą należy regularnie konserwować.

​Ciemna podłoga – jakie gatunki drewna wybrać?
 
Pielęgnacja podłogi drewnianej – jak zabezpieczyć deski przed zmianą koloru?
Drewno to naturalny materiał, a więc ma tendencję do zmiany barwy na skutek działania światła słonecznego. Nawet podłoga z drewna egzotycznego – szczególnie wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i wodę – pod wpływem promieni UV może się odbarwić. Jeśli wybierzesz deski z brazylijskiego drewna jatoba i południowoafrykańskiego doussie, musisz liczyć się z ich brązowieniem. Natomiast orzech stanie się bardziej żółty, wenge zacznie czernieć, a ipe (znane też pod nazwą lapacho) może zmieniać odcień na czerwony. Lepiej więc nie kłaść takiej podłogi w intensywnie nasłonecznionych wnętrzach. Można też stosować lakiery ochronne do drewna z filtrami UV, żeby zabezpieczyć podłogę. Jeżeli jednak nie chcesz ryzykować, wybierz mniej podatne na odbarwianie gatunki drewna europejskiego jak dąb czy jesion.
 
Bez względu na kolor drewna – jasna lub ciemna podłoga w Twoim domu będzie trwała i piękna pod warunkiem, że zapewnisz deskom odpowiednią pielęgnację. Dbaj o drewno nie tylko jesienią czy zimą, ale przez cały rok. Z naszymi poradami i środkami czyszczącymi do podłóg to prostsze niż myślisz.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>