Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Jak optycznie powiększyć wnętrze?

2017-06-16 09:41

Urządzenie niewielkiego mieszkania nie jest łatwe. Wyzwaniem okazuje się pomieszczenie w nim wszystkich niezbędnych sprzętów, a jednocześnie nieprzytłoczenie przestrzeni nadmiarem mebli. Równie istotny jest wybór takich elementów wyposażenia, który optycznie powiększy wnętrze. Znaczenie ma nie tylko kolor ścian czy mebli, ale także… rodzaj podłóg i drzwi. Sprawdź, jakie elementy drewniane sprawdzą się w małym wnętrzu.

fot. Quick-Step

podłoga

Największymi sprzymierzeńcami niewielkich mieszkań są jasne kolory i światło – optycznie powiększają przestrzeń, nadając jej lekkości. Warto więc postawić na pastelowe farby do ścian, przejrzyste tkaniny, połyskujące lustrzane dodatki. Jak jednak wybrać podłogę i drzwi? Podpowiadamy!
 
Podłogi do małego mieszkania
 
Małe mieszkanie zostanie optycznie powiększone dzięki położeniu w całym mieszkaniu takiej samej podłogi. W wymagających pomieszczeniach, takich jak łazienka i kuchnia, warto postawić na posadzkę o odcieniu zbliżonym do podłóg w reszcie mieszkania. Najlepiej, by była to posadzka w jasnym, ciepłym kolorze, np. deski podłogowe Bambus Creme lub Dąb Cappuccino Molti albo panele podłogowe Dąb jasny poranny czy Bleach White Teak. Jasne odcienie są bowiem idealne do małych pomieszczeń – zarówno jeśli chodzi o podłogi, jak i ściany czy meble. Ciemne panele lub deski można jednak zastosować, gdy planujesz kolorystycznie podzielić mieszkanie w poziomie. Ciemniejsza podłoga i dolna część ścian oraz jaśniejsza górna część i sufit pozwolą przywrócić odpowiednie proporcje zbyt niskiego pomieszczenia.

fot. Kahrs

podłoga

Ciekawym rozwiązaniem do małego mieszkania będzie także… podłoga na wysoki połysk. Błyszczące powierzchnie pięknie odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenie. Połyskująca podłoga może być wyłożona zarówno drewnianymi deszczułkami pokrytymi lakierem, jak i panelami podłogowymi z satynowym wykończeniem.
Odpowiednio wykonana posadzka w małym mieszkaniu pozwoli również na wydzielenie stref – zwłaszcza gdy jedno pomieszczenie pełni funkcję salonu i kuchni lub salonu i sypialni. W każdej ze stref można bowiem zastosować podłogę o nieco innym odcieniu lub fakturze (ale o podobnej barwie!), co widocznie rozdzieli poszczególne części wnętrza.
 
Drzwi do małego wnętrza
 
W aranżacji małego mieszkania równie istotny jest wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych. O ile w niektórych przypadkach można zrezygnować z drzwi (co otworzy, a więc wizualnie powiększy przestrzeń), o tyle niektóre pomieszczenia, jak łazienka czy sypialnia, wymagają zapewnienia prywatności. W tym przypadku również warto kierować się zasadą dominacji jasnych barw. Drzwi białe lub w delikatnym kolorze drewna będą dodatkowo pięknie komponować się z jasnymi ścianami i podłogami.
Wybierając drzwi wewnętrzne do małego mieszkania, warto postawić na skrzydła z dużą liczbą przeszkleń (np. ARCO W06S3 lub Livata 4). Nadadzą konstrukcji drzwi lekkości, a także zapewnią lepszą przenikalność światła pomiędzy pomieszczeniami (pozwolą doświetlić pomieszczenia bez okien).
Dobrym pomysłem mogą okazać się również drzwi harmonijkowe lub przesuwne, które pozwolą oszczędzić dość dużo miejsca. Tradycyjne skrzydło uchylne wymaga bowiem przestrzeni, by móc się bez przeszkód poruszać po łuku (zamykać i otwierać).

Zobacz również:
Jak dbać o drzwi z przeszkleniami?
Jak wybrać modne drzwi wewnętrze?
Jak rozświetlić wnętrze?

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>