Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak konserwować podłogę z paneli laminowanych?

Jak konserwować podłogę z paneli laminowanych?

2017-06-16 09:28

Panele to stały gość na podłogach w wielu domach. O ich popularności decyduje kilka czynników. Po pierwsze – podłogę z paneli laminowanych można samodzielnie i szybko położyć w ciągu jednego dnia. Po drugie panele są efektowne ze względu na różnorodność odcieni i rysunków drewna. Jednak żeby podłoga z paneli była piękna przez lata, pamiętaj o ich właściwej pielęgnacji i renowacji .
 
Chcesz ograniczyć konieczność częstej restauracji paneli i przedłużyć ich trwałość? Przed zakupem zwróć uwagę na parametry, które mają wpływ na trwałość podłogi. Są to grubość i klasa ścieralności oraz odporności.
 
Jeśli masz do wyboru panele o grubości 7 mm i 10 mm, zawsze decyduj się na te drugie. Dlaczego? Im grubsze panele, tym większa trwałość, zwłaszcza w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach.
 
Podobnie z klasą ścieralności, najwyższa klasa sprawdzi się zarówno na podłogę do domu, w którym mieszkają zwierzęta, jak i do pokoju dziecięcego czy przedpokoju. Ostatnim parametrem jest klasa używalności paneli, tj. natężenia ruchu. Klasy te, określają intensywność ruchu, jaka jest przewidziana na panel.
 
Jak radzić sobie z zarysowaniami i uszkodzeniami?
 
Nawet jeśli regularnie dbasz o panele podłogowe, często je odkurzasz i zmywasz na mokro mocno odciśnięty mopem, to nie masz wpływu na uszkodzenia, jakie spowoduje upadek na powierzchnie twardego przedmiotu, np. pęku kluczy lub kubka. Na szczęście możesz prosto zlikwidować ubytki. Jak to zrobić?
W przypadku drobnych zarysowań na panelach zastosuj zestaw naprawczy. W jego skład wchodzą bloczek, minilutownica i wosk w kilku odcieniach. Wystarczy wybrać kolor najbardziej pasujący do paneli, lekko stopić wosk przy pomocy lutownicy i wypełnić ubytek. Zamiast wosku możesz użyć również markerów do paneli.
Wykorzystaj naturalne składniki ze swojej kuchni. Mieszanina oliwy z oliwek i octu (w proporcji 1:1) pomoże zmniejszyć widoczność rys. Po nałożeniu mikstury na panel przetrzyj miejsce wełnianą szmatką – i gotowe.
Nieco trudniejsze niż powyższe sposoby, ale sprawdza się w przypadku głębszych zarysowań, z którym nie poradzi sobie wosk. Do wypełnienia stosuje się żywicę – poliestrową, epoksydową lub żelkot (żywica poliestrowa z wypełniaczami i pigmentami). Pamiętaj, że proces utwardzania żywicy trwa długo. Zwróć też uwagę, żeby temperatura podłogi nie była niższa niż 16°C. W innym wypadku żywica nie stwardnieje. Należy też dobrze wywietrzyć pomieszczenie, w którym naprawiasz ubytek.
Jeżeli uszkodzenie jest większe, możesz stanąć przed koniecznością wymiany panelu. Jak wymienić panel? Będzie to proste, jeśli zamontowałeś panele w formie podłogi pływającej, czyli nie przykleiłeś ich na trwałe na podłoża. Panel do wymiany natnij ostrym nożem wzdłuż wszystkich krawędzi. Zwróć uwagę, żeby zachować odległość ok. 1 cm od linii połączeń z sąsiednimi panelami.
Chcesz wiedzieć więcej nie tylko o panelach podłogowych, lecz także deskach drewnianych i drzwiach? Odwiedzaj regularnie bloga DDD Dobre Dla Domu.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>