Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Salon w stylu amerykańskim

Salon w stylu amerykańskim

2017-06-06 12:51

Jeśli wnętrza mieszkań z hollywoodzkich filmów wywołują u Ciebie dreszcze, to może warto pomyśleć o przearanżowaniu salonu zgodnie z zasadami stylu amerykańskiego. Oprócz dekoracji warto również wybrać odpowiednie podłogi drewniane i solidne drzwi, które dodadzą Twojemu pokojowi dziennemu blasku oraz przepychu. Czym kierować się przy ich wyborze? Jakie elementy wystroju podkreślą „amerykańskość” salonu? Odpowiedzi na te pytania poznasz w poniższym tekście.

fot. Fotolia

salon amerykański

Styl amerykański to połączenie kilku elementów zaczerpniętych z różnych stylów designu wnętrz, które pojawiły się w XX wieku:
  • Glamour – błyszczące materiały, duża liczba dekoracji;
  • Art deco – uprzywilejowanie form geometrycznych dodatków, kontrastowanie barw neutralnych z wyrazistymi (przede wszystkim czerń, brąz, navy blue);
  • Vintage – korzystanie z dodatków kojarzących się z latami 60. XX wieku.
Po zebraniu podstawowych informacji, które pozwolą Ci stworzyć salon rodem z Nowego Jorku, warto pomyśleć nad wyborem odpowiedniej podłogi i odpowiednich drzwi – te elementy wpływają bowiem na ostateczny wygląd pokoju dziennego. Dlatego mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym Twój salon stanie się bardziej amerykański.
 
Podłogi w stylu amerykańskim – wysoki połysk i jednolita kolorystyka
Podłogi we wnętrzu utrzymanym w amerykańskiej estetyce powinny przede wszystkim pełnić dwie funkcje:
• Podkreślać luksusowość dekoracji wnętrz – styl amerykański lubi połysk, dlatego w cenie są lakierowane lub woskowane deski podłogowe
• Powiększać optycznie salon – styl amerykański związany jest z amerykańskimi standardami metrażu mieszkań i pomieszczeń, które są znacznie wyższe niż w Polsce.

Dlatego aby Twój salon wydawał się większy, warto pomyśleć o wyborze podłogi wykonanej z:
• długich desek z jasnego drewna;
• ciemnego, egzotycznego drewna o jednolitej strukturze i kolorystyce;
• klepek parkietowych ułożonych w charakterystyczny dla stylu amerykańskiego wzór chevron, znany w Polsce jako krokiew;
• stylowego, lśniącego marmuru utrzymanego w ciemnych barwach.
 
Wspomniane funkcje to jednak jeszcze nie wszystko, o czym powinieneś pamiętać. Wybór podłogi do Twojego nowojorskiego salonu warto również uzależnić od odcieni ścian – w stylu amerykańskim utrzymane są one w neutralnej kolorystyce, tak aby podkreślić wyrazistość mebli i podłogi. Dlatego też np. bielone deski podłogowe i kremowe ściany nie są najlepszym pomysłem.
Co jednak zrobić wówczas, gdy chcesz odmienić wystrój salonu według estetyki amerykańskiej, ale nie zależy Ci na wymianie już położonej podłogi drewnianej? Wówczas możesz:
• pozbyć się dywanu/wykładziny lub wymienić ją na materiał ze wzorem chevron;
• cyklinować i zalakierować/zawoskować ponownie podłogę, aby odzyskała blask.


fot. Fotolia

salon amerykański

Drzwi wewnętrzne do salonu amerykańskiego – co wybrać?
Dobór odpowiednich drzwi wewnętrznych do salonu, którego nie powstydziłby mieszkaniec Nowego Jorku z lat 50., to ostatni akcent całej aranżacji – ma stanowić dopełnienie wyglądu podłogi oraz mebli i dodatków. Walor estetyczny tych drzwi jest zatem najważniejszy. Powinny one charakteryzować się:
• solidnym kształtem – dlatego najlepiej sprawdzą się klasyczne drzwi;
• metalową klamką – również drzwi powinny mieć element błyszczący. Jeśli szczególnie zależy Ci na zachowaniu amerykańskiego klimatu, pomyśl o wyborze gałki do drzwi wewnętrznych. Jest to jednak dość niepraktyczne rozwiązanie.
• określoną kolorystyką – w cenie są ciemnobrązowy, grafitowy lub czarny;
• małą liczbą przeszkleń lub ich brakiem
 
Jeśli chcesz rozszerzyć amerykańską aranżację Twojego mieszkania poza granice pokoju dziennego, możesz również zastanowić się nad wyborem drzwi zewnętrznych. W tym przypadku styl amerykański preferuje nietypowe jak na polskie standardy kolory skrzydeł drzwiowych: zielony, pistacjowy, czerwony, żółty.

Dzięki naszym poradom poprzez dobór odpowiedniej podłogi oraz odpowiednich drzwi uda Ci się odmienić wnętrze salonu tak, że będzie on przypominał luksusowe miejsce spotkań hollywoodzkiej elity. Co ważne, dzięki szerokiej ofercie produktów z naszego sklepu amerykański luksus to inwestycja na każdą kieszeń.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>