Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Dlaczego podłoga z paneli może się wybrzuszać?

Dlaczego podłoga z paneli może się wybrzuszać?

2017-06-06 12:35

Skrzypienie, uczucie unoszącej się podłogi w trakcie chodzenia czy lekko podniesione deski – to tylko kilka przykładów będących efektem wybrzuszeń paneli podłogowych. Chcesz wiedzieć, co może być tego przyczyną? Poznaj błędy w montażu, których należy unikać, aby móc korzystać z pięknej i równej powierzchni przez wiele lat.
 
Przyczyny wybrzuszania się paneli należy szukać jeszcze na etapie układania podłogi. To właśnie w tym momencie można popełnić największe błędy, których skutki będą widoczne nawet po kilku latach. Najważniejsze z nich opisujemy poniżej.
 
1. Niewłaściwy montaż
 
Panele podłogowe powinno układać się w taki sposób, aby krótsze boki nie były umieszczone w jednej linii. Jest to metoda, dzięki której gotowa powierzchnia nie tylko wygląda estetycznie, lecz także cechuje się dużo większą wytrzymałością. Równie ważne jest użycie akcesoriów do odpowiedniej izolacji – podkładu, pianki. Możesz do tego wykorzystać np. matę piankową. Materiał powinien być zabezpieczony taśmą, jeśli tego nie zrobisz, pianka może się przesunąć nawet po rozłożeniu paneli.
Wszystkie akcesoria niezbędne do montażu paneli podłogowych znajdziesz tutaj.
 
2. Brak szczelin dylatacyjnych
Przestrzenie dylatacyjne to niewielkie szczeliny między podłogą a ścianą. Występują również w przejściach między pomieszczaniami. Odgrywają one bardzo ważną rolę w przypadku montażu paneli podłogowych oraz podłóg drewnianych . Szczeliny dylatacyjne tworzone są po to, by podłoga mogła „pracować”. W przestrzeniach dylatacyjnych stosuje się piankę lub korek dylatacyjny.
 
3. Wilgotne i nierówne podłoże w trakcie układania
Przed rozpoczęciem układania podłogi, należy sprawdzić, czy wylewka znajdująca się pod spodem dokładnie wyschła. Pamiętaj, że w zależności od pory roku i wilgotności powietrza proces ten może trwać od trzech tygodni do miesiąca.
 
4. Słaba jakość podłogi
Dużą rolę odgrywa także jakość układanego materiału. Wybierając konkretny rodzaj paneli, zwróć uwagę przede wszystkim na klasę używalności, klasę ścieralności oraz grubość.
  • Klasa użyteczności dzieli panele ze względu na ich zastosowanie. W zależności od miejsca zastosowania podłogi – domowe lub komercyjne.
  • Klasa ścieralnościpaneli podłogowych pozwala określić ich wytrzymałość. Wybór klasy ścieralności zależy od miejsca zastosowania paneli. Miejsca o wysokim natężeniu ruchu w których prawdopodobieństwo zużycia jest bardzo duże, wymagają podłóg o najwyższych parametrach ścieralności AC5 – AC6. W domach natomiast, można zastosować panele z klasą ścieralności od AC3 i dostosować do tego wybór odpowiedniej podłogi w zależności od pomieszczenia.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>