Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi płaskie i modułowe - które wybrać?

Drzwi płaskie i modułowe - które wybrać?

2017-05-18 14:10

Płaskie czy modułowe? Między innymi przed takim wyborem stoimy wybierając drzwi do naszego domu. Czym różnią się od siebie te najbardziej popularne rodzaje skrzydeł?
 
Drzwi modułowe od płaskich najłatwiej odróżnić po tym, że na pierwszy rzut oka te pierwsze wyglądają na stabilne i masywne. Z kolei drzwi płaskie, to skrzydła wizualnie lżejsze. One pojawiły się w produkcji dużo później.

fot. Invado

drzwi invado

Drzwi modułowe
Masywna konstrukcja ramy drzwi modułowych gwarantuje dużą wytrzymałość i stabilność skrzydła. Poza tym dają one większe możliwości designerskie. W związku z tym idealnie sprawdzą się u osób, które w aranżacji cenią sobie wyszukany styl i formę. Konstrukcja tych drzwi zbudowana jest w oparciu o 2 pionowe ramiaki oraz górną i dolną poprzeczkę. Natomiast wypełnienie skrzydła to płycina lub szyby o grubości 4 mm. Przykładem takich skrzydeł modułowych jest kolekcja Livata od Invado - Skrzydła Livata mimo, że swoim wyglądem nawiązują do masywnych skrzydeł, to w żaden sposób nie przytłaczają pomieszczenia. Co więcej, wyróżniają się estetycznym wyglądem i ponadczasowym stylem. Dlatego bez względu na obowiązującą modę będą świetnie prezentowały się w każdej aranżacji - mówi Adam Hucz z firmy Invado.

fot. Invado

drzwi invado

Drzwi płaskie
Drzwi płaskie Invado to drzwi dużo lżejsze, bardzo dobrze komponują się w mniejszych pomieszczeniach. Ich konstrukcję stanowi ramiak wykonany z reguły z płyty MDF. Wypełnienie to „plaster miodu” lub płyta wiórowo-otworowa. Z kolei rama wraz z wypełnieniem oklejona jest obustronnie płytą HDF o grubości 3 mm oraz okleiną dekoracyjną. Do montażu wypełnień w tych modelach stosowane są listwy przyszybowe o różnych profilach. Tak jak w drzwiach Salerno od Invado. - Salerno to drzwi płaskie, które podkreślą mocny charakter wnętrza i zapewnią wysoki poziom intymności. Dostępne są modele z kwadratowymi przeszkleniami oraz jako skrzydła pełne - podkreśla Adam Hucz.
W ofercie Invado drzwi płaskie występują też jako modele przesuwne i łamane. Natomiast drzwi modułowe poza klasycznymi skrzydłami występują jako modele przesuwne.
 
Więcej o drzwiach płaskich i modułowych Invado można znaleźć na www.invado.pl
Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.