Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak dbać o drzwi z przeszkleniami?

Jak dbać o drzwi z przeszkleniami?

2017-05-05 15:11

Drzwi – podobnie jak każdy inny element wyposażenia – należy regularnie pielęgnować. Dzięki temu możesz cieszyć się pięknymi skrzydłami i sprawnym mechanizmem przez wiele lat. Wybrałeś drzwi z przeszkleniami lub w całości wykonane ze szkła i zastanawiasz się, jak je czyścić? Poznaj najważniejsze porady dotyczące pielęgnacji tego rodzaju drzwi.

fot. Pol-Skone

drzwi

Jeśli kupujesz drzwi, to z pewnością chcesz z nich korzystać minimum kilkanaście lat. Aby utrzymać drzwi wewnętrzne lub zewnętrzne – szczególnie te z przeszkleniami – w takim stanie jak tuż po montażu, powinieneś je regularnie czyścić. Podpowiadamy, jak to robić.
 
Drzwi z przeszkleniami – czyszczenie okleiny lub szkła
Bywa, że przeszklenia wykorzystuje się na drzwiach wejściowych. Dzięki szybom każdy gospodarz domu może sprawdzić, kto znajduje się na podwórzu lub w pobliżu mieszkania. Przeszklenia pojawiają się także w drzwiach wewnętrznych.
 
Drzwi z przeszkleniami czyści się dwuetapowo. Na samym początku należy umyć okleinę lub drewno, a później – szyby.

1) Główną część skrzydła, wykonaną z okleiny lub drewna, wystarczy delikatnie przetrzeć lekko zwilżoną szmatką. Pamiętaj, aby nie używać za dużo wody, która mogłaby wniknąć w strukturę i ją zniekształcić. Do czyszczenia okleiny nie powinno się także wybierać produktów zawierających alkohol. Środki na bazie tego składnika pozostawiają smugi, które trudno później usunąć.

2) Szklane elementy drzwi możesz bez przeszkód myć podobnie jak okna. Uważaj jednak na zbyt dużą ilość wody. Zwróć przede wszystkim uwagę na to, żeby woda nie ściekała po szkle i nie dostała się pod okleinę. Aby tego uniknąć, najlepiej nakładać produkt do mycia szyb na ścierkę, a nie – bezpośrednio na szkło.


fot. DRE

drzwi

Drzwi szklane – czyszczenie
Jeszcze kilkanaście lat temu drzwi szklane były kojarzone przede wszystkim z pomieszczeniami biurowymi. Obecnie ten trend jest często spotykany także w mieszkaniach.
Szklane drzwi możesz czyścić tak samo jak okna, wykorzystując do tego ściereczki i płyn do mycia szyb. 1) Przygotuj dwie ścierki z mikrofibry. Jedną będziesz usuwać zabrudzenia „na mokro”, a drugą – wycierać wodę, która została. 2) Pamiętaj, żeby dokładnie wytrzeć drzwi do sucha. Inaczej pozostaną na nich widoczne smugi.
 

Czyszczenie drzwi – nie tylko skrzydło
Drzwi to nie tylko skrzydło. Aby cały mechanizm mógł prawidłowo działać, należy regularnie czyścić także inne elementy:
  • zawiasy – najlepiej wycierać delikatnie zwilżoną szmatką bez dodatku środka chemicznego.
  • klamki – można czyścić wodą z octem, dzięki czemu z ich powierzchni znikną ślady palców i zanieczyszczenia;
  • ościeżnicę – do czyszczenia za pomocą odkurzacza lub mokrej ściereczki.
 
Więcej praktycznych porad dotyczących pielęgnacji drzwi, podłogi i ścian znajdziesz na stronie www.ddd.com.pl/blog

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>