Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Wnętrze w stylu rustykalnym, czyli jak wybrać drewnianą podłogę do sypialni

Wnętrze w stylu rustykalnym, czyli jak wybrać drewnianą podłogę do sypialni

2017-04-24 12:20

Jesion, dąb, orzech to najchętniej kupowane gatunki drzew w podłogach drewnianych. Coraz większą popularnością znów zaczynają się cieszyć drzewa egzotyczne takie jak bambus, merbau, czy wenge. Które z nich sprawdzą się w sypialni urządzonej w stylu rustykalnym? Proponujemy najlepsze rozwiązania.

fot. Kahrs

podłoga drewniana

Styl rustykalny to połączenie elegancji i domowego ciepła bijącego z każdej części wnętrza, a także sielski klimat obecny we wszystkich elementach aranżacji. W domach inspirowanych wiejskimi chatami dominuje głównie naturalne drewno, które występuje przede wszystkim na podłogach i ścianach oraz elementach ozdobnych np. jako belki na suficie. Przekonajmy się, jakie drewno pasuje do stylu rustykalnego.
 
Styl rustykalny – nie tylko ciemna sypialnia
 
Wnętrza urządzone w stylu rustykalnym kojarzysz tylko z ciemnym drewnem? Jeśli tak, warto wiedzieć, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Coraz częściej w tego typu aranżacjach występują deski podłogowe wykonane z jasnego drewna. Powierzchnie o jasnym wybarwieniu mają bowiem duży wpływ na optyczne powiększenie wnętrza, co okazuje się bardzo korzystne zwłaszcza w małych pomieszczeniach, chociażby sypialniach. Zastanawiasz się, jaki kolor wybarwienia będzie pasował do Twojego pokoju?

 
  • Jeśli sypialnia ma od kilku do kilkunastu metrów kwadratowych, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór desek o jasnym – białym lub złotym – kolorze.
  • Jeśli sypialnia ma powyżej kilkudziesięciu metrów kwadratowych, możesz bez przeszkód zdecydować się na drewnianą podłogę o ciemnym wybarwieniu.

Przed wybraniem konkretnego gatunku i koloru drewna warto zastanowić się także nad tym, jaką barwę będą miały inne drewniane zdobienia w pomieszczeniu. Aby stworzyć harmonijne wnętrze, najlepiej celować w dekoracje pasujące kolorystycznie do podłogi lub ją dopełniające (np. bardzo ciemne drewniane meble do bielonych desek). Najlepiej unikać natomiast zestawiania gatunków drewna złotego z tymi o wybarwieniu czerwonym i rudym.

Przy każdym łączeniu różnych kolorów drewna warto wyposażyć się w próbniki kolorów. Dzięki nim będziesz mógł sam sprawdzić, które zestawienie najbardziej przypadło Ci do gustu.

fot. Quick-Step

podłoga rustykalna

Drewno europejskie w rustykalnej sypialni
W większości wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym występują przede wszystkim rodzime, europejskie gatunki drewna. Dlaczego?
 
  • Dąb – jest drzewem o bardzo dużej twardości, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że po kilku latach zacznie zmieniać swój kształt. Występuje także w wielu wariantach kolorystycznych (wersje barwione).
  • Jesion – to kolejne drzewo o szerokim wachlarzu kolorów. Do stylu rustykalnego najbardziej pasują deski opalane o ciemnobrązowym, głębokim odcieniu.
Drewno egzotyczne w sypialni w stylu rustykalnym
Egzotyczne deski i wiejska chata – brzmi jak oksymoron? Daj się zaskoczyć – takie rozwiązanie także pasuje do stylu rustykalnego.
Deski takie jak merbau, jatoba czy wenge mają bardzo intensywne kolory. Podłoga pokryta drewnem merbau kojarzy się przede wszystkim z rubinem i brązem. Jatoba to natomiast barwy cynamonu, nabierające po kilku latach intensywnego czerwonego odcienia wina. Z kolei wenge charakteryzuje się kakaowym kolorem z żółtymi akcentami.
Ciemne wybarwienie podłogi z tego rodzaju desek na pewno spodoba się miłośnikom klasycznej odsłony rustykalnych sypialni.
 
Więcej informacji dotyczących desek podłogowych znajdziesz na stronie www.ddd.com.pl.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>