Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Przepis na wnętrze skandynawskie

Przepis na wnętrze skandynawskie

2015-07-31 08:24

Przepis na wnętrze skandynawskie
Chłodne, jasne wnętrze pełne elementów graficznych i kolorowych dodatków – styl skandynawski jest z nami już od jakiegoś czasu, lecz nie zanosi się na to, by prędko wyszedł z mody. Nic dziwnego! Charakterystyczne chłodne, jasne kolory to doskonała baza dla niczym nieograniczonych wariacji. By stworzyć stylowy wystrój ulubionego wnętrza, najlepiej zacząć od jasnej podłogi.
FOT. Quick-Step, panele podłogowe DESKI BIAŁE

Biel to najlepszy kolor bazowy dla ścian i podłóg we wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim. Wybór bezbarwnej bazy sprawia, że pomieszczenie nabiera spokojnego uroku i wydaje się bardziej przestronne. Jasna podłoga dodaje objętości niezbyt wysokim pomieszczeniom. Świeży wygląd to charakterystyczna cecha domów z północy Europy. Każde wnętrze odzwierciedla jednak indywidualny gust właścicieli. Wybierając jasne kolory jako podstawowe, możemy łatwo wyeksponować przedmioty osobiste i fotografie, unikając przy tym wrażenia bałaganu.

Nowoczesne białe deski oraz wygoda i ekonomia laminatu: białe wykończenie kolekcji Quick-Step Impressive łączy zatem dwie bardzo ważne cechy. Kolekcja Impressive słynie z realistycznego wyglądu i tekstury drewna. Dodatkowym plusem jest całkowita wodoodporność, dzięki czemu podłogę można wykorzystać w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci, takich jak przedpokoje, łazienki i kuchnie.

NAJLEPSZE Z NATURY
Jeśli przywołamy obraz cudownych lasów i jezior Skandynawii, nie zdziwi nas fakt, że mieszkańcy tej części Europy przenoszą otwartą przestrzeń do wnętrz swoich domów. Kluczową rolę w tym procesie pełnią naturalne materiały – nie tylko poroże jelenia czy ciekawie wygięte gałęzie, lecz także elementy z jasnego surowego drewna.

Jeśli jasne drewno wyda się Państwu zbyt sterylne lub wolą Państwo cieplejszy odcień, naturalne drewno to doskonały wybór, który pomoże stworzyć skandynawski klimat. Naturalne właściwości drewna (pęknięcia i sęki) nadają wnętrzu żywy charakter i urok nowoczesności. Przeprowadziwszy szereg starannych badań, nasi projektanci stworzyli laminowaną podłogę Quick-Step Sosna Naturalna, która do złudzenia przypomina naturalne drewno. Wykończenie inspirowane szwedzkimi sosnami utrzymuje się aż do krawędzi złączeń, a panele schodzą się w sposób, który sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z prawdziwym drewnem.

KOLOROWY AKCENT
Na koniec wnętrze należy ożywić, dodając odrobinę koloru: mogą to być poduszki, lampy czy designerskie akcesoria w żywych odcieniach. Wśród Skandynawów popularne są designerskie plakaty oraz świeczniki i świece w soczystych barwach – to właśnie te szczegóły sprawiają, że styl skandynawski jest tak wyjątkowy i spersonalizowany!


Autor: Quick-Step
Fot: Quick-Step

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.