Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Zalety naturalnej podłogi w pokoju dziecięcym

Zalety naturalnej podłogi w pokoju dziecięcym

2017-04-24 10:50

Urządzanie pokoju dziecięcego to prawdziwe wyzwanie. Ta przestrzeń powinna bowiem nie tylko odpowiadać upodobaniom malucha i wspierać jego rozwój, ale także zapewnić mu bezpieczeństwo. Dlatego w aranżacji pokoju dla dziecka warto postawić na naturalne materiały. Pierwszym krokiem może być wybór drewnianej podłogi.

fot. Krono Original

podłoga

Parkiet lub mozaika z naturalnego drewna to rozwiązanie ponadczasowe. Odpowiednio konserwowana posadzka przetrwa nawet kilka dekad, a jednocześnie sprosta wymaganiom aranżacyjnym zarówno kilkulatka, nastolatka, jak i dorosłego człowieka. Drewno jest jednocześnie w pełni bezpieczne dla dziecka, które przecież bardzo lubi bawić się na podłodze.
 
Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę do pokoju dziecięcego?
 
  • Drewno jest antystatyczne – nie przyciąga kurzu i innych zanieczyszczeń, pozwala więc uniknąć gromadzenia się roztoczy i alergenów. Jest to szczególnie ważne dla małych alergików.
  • Drewno to dobry izolator termiczny – drewniana podłoga jest ciepła i przyjemna w dotyku, nie trzeba więc przykrywać jej zbierającym kurz dywanem. Dziecko może na niej swobodnie usiąść i bawić się – na pewno nie zmarznie.
  • Drewniana podłoga tłumi dźwięki – drewno wykazuje cechy izolatora akustycznego. Dźwięki wydawane przez bawiącego się malucha nie będą więc uciążliwe dla sąsiadów.
  • Drewno tworzy zdrowy mikroklimat – ma naturalną zdolność do pochłaniania wody i oddawania jej w postaci pary wodnej. Stanowi tym samym naturalny regulator wilgotności.

fot. Quick-Step

podłoga

Jakie drewno będzie najlepsze?
 
Na podłodze w pokoju dziecięcym warto ułożyć posadzkę z twardych gatunków drewna, takich jak jesion lub dąb. Są najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a o takie przecież łatwo podczas zbaw pełnego energii malucha.
Warto pamiętać, by nie pastować i nie polerować podłogi w pokoju dziecka – stanie się wtedy dość śliska. Dobrze zakonserwowaną drewnianą posadzkę wystarczy regularnie odkurzać i przecierać wilgotną ściereczką.

Więcej o pielęgnacji podłogi drewna dowiesz się z tego artykułu.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.