Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Zalety naturalnej podłogi w pokoju dziecięcym

Zalety naturalnej podłogi w pokoju dziecięcym

2017-04-24 10:50

Urządzanie pokoju dziecięcego to prawdziwe wyzwanie. Ta przestrzeń powinna bowiem nie tylko odpowiadać upodobaniom malucha i wspierać jego rozwój, ale także zapewnić mu bezpieczeństwo. Dlatego w aranżacji pokoju dla dziecka warto postawić na naturalne materiały. Pierwszym krokiem może być wybór drewnianej podłogi.

fot. Krono Original

podłoga

Parkiet lub mozaika z naturalnego drewna to rozwiązanie ponadczasowe. Odpowiednio konserwowana posadzka przetrwa nawet kilka dekad, a jednocześnie sprosta wymaganiom aranżacyjnym zarówno kilkulatka, nastolatka, jak i dorosłego człowieka. Drewno jest jednocześnie w pełni bezpieczne dla dziecka, które przecież bardzo lubi bawić się na podłodze.
 
Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę do pokoju dziecięcego?
 
  • Drewno jest antystatyczne – nie przyciąga kurzu i innych zanieczyszczeń, pozwala więc uniknąć gromadzenia się roztoczy i alergenów. Jest to szczególnie ważne dla małych alergików.
  • Drewno to dobry izolator termiczny – drewniana podłoga jest ciepła i przyjemna w dotyku, nie trzeba więc przykrywać jej zbierającym kurz dywanem. Dziecko może na niej swobodnie usiąść i bawić się – na pewno nie zmarznie.
  • Drewniana podłoga tłumi dźwięki – drewno wykazuje cechy izolatora akustycznego. Dźwięki wydawane przez bawiącego się malucha nie będą więc uciążliwe dla sąsiadów.
  • Drewno tworzy zdrowy mikroklimat – ma naturalną zdolność do pochłaniania wody i oddawania jej w postaci pary wodnej. Stanowi tym samym naturalny regulator wilgotności.

fot. Quick-Step

podłoga

Jakie drewno będzie najlepsze?
 
Na podłodze w pokoju dziecięcym warto ułożyć posadzkę z twardych gatunków drewna, takich jak jesion lub dąb. Są najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a o takie przecież łatwo podczas zbaw pełnego energii malucha.
Warto pamiętać, by nie pastować i nie polerować podłogi w pokoju dziecka – stanie się wtedy dość śliska. Dobrze zakonserwowaną drewnianą posadzkę wystarczy regularnie odkurzać i przecierać wilgotną ściereczką.

Więcej o pielęgnacji podłogi drewna dowiesz się z tego artykułu.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>