Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Urządzamy pokój dla dziewczynki!

Urządzamy pokój dla dziewczynki!

2017-03-22 12:53

Szukasz pomysłu na bajkową aranżację wnętrza, w którym rozpocznie panowanie jedna z najbardziej wymagających osób pod słońcem, czyli Twoja kilkuletnia córka? Tu nie ma miejsca na przypadkowe wybory i bylejakość. Każdy szczegół musi być dopracowany i pasujący do pozostałych elementów wyposażenia – od podłóg przez drzwi do koloru naklejek na ścianach. Jak sprostać temu wyzwaniu?

fot. Quick-Step

Dzieciństwo mija w mgnieniu oka, dlatego tak ważne jest, żeby zapewnić maluchowi sprzyjające warunki do rozwoju i odpoczynku. Własny pokój to królestwo każdej dziewczynki, w którym powinna czuć się bezpiecznie oraz swobodnie.
 
Wybieramy podłogę do pokoju dla dziewczynki
Podłoga w dziecięcym królestwie Twojej córki powinna być nie tylko łatwa w utrzymaniu czystości, lecz także trwała. Na podłodze z naturalnych desek olejowanych nie będą widoczne zarysowania, o które nietrudno, gdy dziecko bawi się na podłodze. Dobrym rozwiązaniem okażą się również panele, pod warunkiem że zdecydujesz się na modele o wysokiej odporności na ścieranie – klasy AC4 lub wyższej – klasy AC5.

Jakie odcienie wybrać? Zdecydowanie do pokoju dziecka nie poleca się bardzo ciemnych brązów, granatów oraz czerni, które sprawiają przytłaczające wrażenie. Nie obawiaj się natomiast jasnych dekorów. Ich pielęgnacja jest dziecinnie prosta – wystarczy przecierać je lekko wilgotnym mopem i regularnie odkurzać. Całą gamę jasnych barw znajdziesz wśród paneli podłogowych, które są łatwe w montażu i z pewnością przypadną do gustu małej księżniczce.

Zastanawiasz się, co położyć na podłogę? Jeśli Twoja córka jest podatna na alergie, lepiej zrezygnuj z wykładziny ze sztucznego włókna. Możesz za to położyć przy łóżeczku bawełniany dywanik z antypoślizgowym spodem.
 
Wybieramy drzwi do pokoju dziewczynki
Nie tylko chłopcy, ale również małe kobietki w wieku kilku lat odkrywają pasje do rysowania. Często odbywa się to kosztem ścian i drzwi. Możesz jednak ochronić swój dom, nie ograniczając przy tym kreatywności dziecka. Wystarczy, że wybierzesz oryginalne drzwi z tablicą do malowania kredą. Takie drzwi są jak paleta, na której dziecko może bez końca rysować.

W pokoju dziewczynki sprawdzą się też całe jasne skrzydła drzwiowe, dopasowane do kolorystyki ścian oraz podłóg, najlepiej bez przeszkleń. Jeśli pociecha boi się zasnąć w ciemnym pomieszczeniu, możesz pomyśleć o drzwiach wewnętrznych z mleczną szybą w górnej części skrzydła, światło z korytarza będzie dochodzić do wnętrza. W ten sposób dziecko poczuje się bardziej komfortowo.

fot. Pol-Skone

Panele ścienne w pokoju dziecka?
Zamiast tradycyjnych tapet (dziecko może je łatwo zniszczyć) nowoczesnym rozwiązaniem, które nie tylko ozdobi, lecz także ochroni ściany przed zabrudzeniami, mogą być panele ścienne. W pokoju dziewczynki, podobnie jak na podłogach, sprawdzą się te jasne, ponieważ nie pomniejszą wizualnie wnętrza i stworzą przytulniejszą aranżację niż np. ciemne deski. Chcesz łatwo ozdobić ściany? Na jednej z nich połóż panele i przystrój je kolorowymi naklejkami z bohaterami ulubionych bajek Twojej córki.
 
Jakie kolory do dziewczęcego pokoju?
Pastelowe, łagodne kolory pozwalają nie tylko optycznie powiększyć nieduże wnętrza, ale również wprowadzają harmonię i poczucie bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne dla kilkuletniej księżniczki. Nie musisz jednak decydować się wyłącznie na róż. Coraz częściej odchodzi się od tej typowo dziewczęcej barwy na rzecz błękitów, beży i zieleni. Chcesz tworzyć różne aranżacje, które będą „rosły” razem z dzieckiem? Wiele możliwości daje uniwersalna biel na ścianach i podłogach.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>