Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Pomysł na aranżację antresoli

Pomysł na aranżację antresoli

2017-03-22 09:57

Antresola to dobry sposób na zwiększenie przestrzeni użytkowej w wysokim mieszkaniu oraz urozmaicenie aranżacji wnętrza – idealne dla tych osób, które lubią żyć modnie. Z roku na rok antresole, dotąd kojarzone z amerykańskim budownictwem, zyskują na popularności także w Polsce. Jakimi materiałami wyłożyć podłogę w tak wydzielonej przestrzeni? Jakie są zalety oraz wady posiadania antresoli w domu? Dzięki nam poznasz odpowiedzi na te pytania.
 
Prawo budowlane jasno określa granice tego, co można nazwać antresolą. Otóż pomieszczenie tego typu musi przestrzegać dwóch reguł:
 
  • antresola nie może być usytuowana nad pomieszczeniami innymi niż to, z którego została wydzielona;
  • antresola nie może przekraczać obrysu pomieszczenia, nad którym się znajduje, lub pokrywać się z nim.
 
Antresola najlepiej sprawdza się w domach jednorodzinnych, które cechują się małą powierzchnią użytkową oraz dużą wysokością pokoju dziennego (min. 4,5 m). W takich miejscach liczy się każdy metr przestrzeni, z którego można skorzystać. Dlatego też wykorzystanie wolnego miejsca nad głowami domowników pozwala na zaaranżowanie pod antresolą takich pomieszczeń, jak:
 
  • sypialnia;
  • biblioteczka;
  • domowa siłownia;
  • gabinet.
Przy decydowaniu się na budowę antresoli warto pomyśleć o tym, jakimi materiałami wyłożyć podłogę w tym pomieszczeniu. W końcu podłoga antresoli to po części również sufit, pod którym codziennie przechodzą domownicy – ważna jest więc troska o jej bezpieczeństwo oraz odpowiednie wyciszenie.
 
Podstawowym wymogiem, jaki powinien spełniać materiał, który położymy na podłodze w antresoli, jest lekkość. Mimo że konstrukcję tego pomieszczenia wykonuje się najczęściej z połączenia metalu oraz drewna, to biorąc pod uwagę obciążenie, jakie musi wytrzymać antresola, lepiej nie zwiększać ciężaru napierającego na belki lub pręty poprzez wybór ciężkiej podłogi drewnianej.
 
Atutami paneli podłogowych na antresoli jest to, że:
 
  • cechują się wysoką izolacją akustyczną – dźwięki dochodzące z antresoli mogą roznosić się po całym salonie lub mieszkaniu, dlatego panele, po których chodzi się cicho, są dobrym rozwiązaniem;

  • można je położyć na ogrzewaniu podłogowym – z racji swojego usytuowania antresola (zwłaszcza w domu jednorodzinnym) wymaga dodatkowego ogrzewania. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie odpowiednich paneli i elektrycznego ogrzewania podłogowego, które jest lżejsze niż wodne;

  • są tańsze niż podłogi drewniane – budowa i wykończenie antresoli stalowej o powierzchni 14 m2 to koszt ok. 10 000 zł, przy czym nie wliczono tutaj kosztów budowy schodów. Warto zatem zaoszczędzić na wydatkach przy wyborze podłogi.

  •  
Zalety i wady antresoli
 
Jak każde oryginalne rozwiązanie aranżacyjne antresola ma swoje zalety oraz wady, o których warto pamiętać przy podejmowaniu decyzji co do jej budowy. Mocnym atutem tego wydzielenia przestrzeni jest jego efektowność – ożywia wygląd mieszkania i pozwala podkreślić walory estetyczne np. Twojej kolekcji książek, obrazów czy płyt poprzez ich wyeksponowanie „na górze”. Oprócz bycia nowoczesną atrakcją antresola jest także po prostu bardzo przydatna, może pełnić szereg funkcji w najodważniejszych wersjach. Z drugiej jednak strony koszty wybudowania i ogrzania antresoli oraz konieczność przearanżowania całości przestrzeni w salonie mogą zniechęcić do niej część osób.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.