Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Przeszklenia w drzwiach zewnętrznych

Przeszklenia w drzwiach zewnętrznych

2017-03-22 09:16

Drzwi zewnętrzne z przeszkleniami poprawiają estetykę domu i pozwalają na lepsze oświetlenie wnętrza oraz jego optyczne powiększenie. Wraz z rozwojem nowoczesnego budownictwa, które chętnie korzysta z możliwości, jakie oferuje szkło, drzwi zewnętrzne z przeszkleniami będą coraz popularniejsze. Czy jednak na pewno warto je montować w swoim domu? A jeśli tak – jaki typ przeszklenia drzwi wybrać?
 
Drzwi zewnętrzne z przeszkleniami na pewno są dobrym rozwiązaniem w domach, w których do pomieszczeń przenika niewiele słońca. Dla większości użytkowników najważniejszy jest aspekt estetyczny tego rozwiązania – drzwi pasują bowiem zarówno do budynków tradycyjnych, jak i nowoczesnych. W każdym połączeniu dodają one lekkości całemu projektowi. Jednak przed wyborem montażu wspomnianych drzwi warto przyjrzeć się takiemu rozwiązaniu.
 
Jakie szyby w drzwiach wejściowych zewnętrznych?
 
Przeszklenia w drzwiach wejściowych zewnętrznych wykonuje się z wielu rodzajów szkła – nie istnieje tu jedna zasada, która zadowoliłaby wszystkich użytkowników. Ze względu na funkcję, jaką ma spełniać przeszklenie w drzwiach zewnętrznych mogą się znajdować:
 
  • witraże - często wybierane przez Klientów szczególnie do drzwi zewnętrznych. Szkło dekoracyjne w postaci witrażu, wykonane jest z kolorowych kawałków szkła wprawianych w ołowiane ramki osadzone między żelazne sztaby. Ramki stanowią najczęściej kontur rysunku.

  • szkło ornamentowe - to pół przezierne szkło uzyskane w procesie walcowania płynnego szkła między dwoma cylindrami. Na jednym z cylindrów znajduje się wygrawerowany wzór, który w procesie produkcji tłoczony jest na szkle. Szkło ornamentowe wytwarzane jest jako szkło bezbarwne, barwione w masie lub zbrojone.

  • szyby refleksyjne - szkło refleksyjne, jest to szkło bezbarwne lub barwione w masie szklanej na kolor brązowy, szary, zielony, niebieski. Pokryte jest warstwą twardych tlenków metali celem uzyskania właściwego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz ograniczenia przenikania do nich energii słonecznej.

  • szyby antywłamaniowe – to bezpieczne rozwiązanie, które gwarantuje, że nawet przez pęknięcie, czy próbę rozbicia szyba pozostanie na swoim miejscu.
 
Jednoznaczna odpowiedź na pytanie, czy drzwi zewnętrzne z przeszkleniami to dobry pomysł, nie jest możliwa. Jak często bywa w przypadku innowacyjnych rozwiązań w aranżacji wnętrz, również przeszklenia wiążą się z określonymi zaletami i wadami. Na szczęście rozmaite rozwiązania dostępne na rynku z pewnością pozwolą Ci wybrać przeszklenie, które spełni Twoje wymagania.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>