Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Wnętrza w stylu glamour

Wnętrza w stylu glamour

2017-03-02 14:04

Blask, żywe kolory i eleganckie meble… Wnętrza glamour stają się coraz popularniejsze w Polsce. Warto zadbać o to, aby oprócz eleganckich mebli i luksusowych dodatków w Twoim mieszkaniu nie zabrakło również perfekcyjnie wykonanej podłogi, dopasowanej do całej aranżacji glamour. Co wybrać – panele podłogowe czy deski? Jaki materiał będzie właściwy? Na jaki układ się zdecydować? Poznaj odpowiedzi na te pytania.
 
W stylu glamour chodzi po pierwsze o efekt, jaki daje zestawienie ze sobą kontrastujących kolorystyk. Po drugie, tak zaprojektowane wnętrze powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeśli przeczytasz te porady, uda Ci się dokonać wyboru, który z jednej strony będzie odpowiadał Twoim gustom, z drugiej zaś – nie nadszarpnie Twojej kieszeni.

fot. Quick-Step

podłoga

Styl glamour – jaka kolorystyka podłogi?
Ulubione przez styl glamour kolory to:
 • kremowobiały,
 • czarny z lekkimi refleksami szarości,
 • ciemnobrązowy.

Styl ten ceni sposoby wykończenia takie, jak wysoki połysk lub matowy.
Decyzję o kolorystyce będziesz musiał uzależnić od wystroju reszty pomieszczenia. Jeśli w całym Twoim salonie glamour dominują brązy i czernie, to podłoga może albo zlewać się z tymi barwami (wtedy wybierz np. deski podpalane z kolekcji Impressive Ultra), albo z nimi kontrastować.
 
Styl glamour – jaki typ podłogi wybrać?
Wybór typu podłogi ma kluczowe znaczenie dla wystroju Twojego wnętrza. Dlatego podejmij decyzję, trzymając się poniższych porad.
 • Drewniane deski – ideał glamour Podłoga z drewnianych desek uczyni z Twojego mieszkania miejsce jednocześnie nowoczesne i naturalne. Najlepiej wybrać deski wykonane z litego drewna np. bielonego jesionu lub klonu kanadyjskiego (wydatek od ok. 200 do 449 zł/m2). Przy odpowiedniej konserwacji takie podłogi będą Ci służyły przez lata, wprowadzając do Twojego mieszkania element blichtru. Pamiętaj również o tym, że pożądany przez styl glamour efekt połysku uzyskasz dzięki cyklinowaniu podłogi i pokryciu jej odpowiednim olejem, lakierem lub woskiem.
   
 • Panele podłogowe – czy mogą być glamour? Często można usłyszeć zdanie, że do wnętrza glamour pasują wyłącznie podłogi wykonane z litego, drogiego drewna – to nieprawda. Aby Twoje mieszkanie wyglądało luksusowo, równie dobrze możesz wybrać panele, które są zdecydowanie tańsze od chociażby desek warstwowych lub z litego drewna (koszt paneli waha się między 80 a 200 zł/m2), ale gwarantują połysk oraz barwę porównywalne do nich. Tak jest chociażby w przypadku paneli wykonanych z drewna wenge. Zaoszczędzając w ten sposób, możesz pozwolić sobie na wybór wytrzymałych paneli o grubości minimum 8 mm oraz klasie ścieralności od AC3 w górę. Jeśli jednak przy wyborze Twojej podłogi w stylu glamour zależy Ci przede wszystkim na naturalnym wyglądzie i dotyku, panele nie zastąpią drewna. Dodatkowo wybór paneli o najwyższej klasie ścieralności i grubości nie gwarantuje takiej samej wytrzymałości jak w przypadku desek warstwowych lub z litego drewna.
   
 • Marmur – zapomniane piękno Pomimo tego że przy wyborze materiału na podłogę do wnętrz glamour największą popularnością cieszy się drewno, pożądany efekt można równie dobrze uzyskać, wybierając podłogę z np. marmurowych płytek. Klasyczna biel tego materiału bardzo dobrze prezentuje się na dużych przestrzeniach takich jak salon, gdzie główną rolę odgrywa przede wszystkim estetyczny wygląd.
   
fot. Baltic Wood

podłoga

Styl glamour – jaki materiał na podłogę wybrać?
Najwyżej cenione jest drewno o wyrazistym, naturalnym rysunku. Dominującymi materiałami stosowanymi przy wyborze podłogi do wnętrz glamour są:
 • luksusowe gatunki drewna (dąb, jesion, klon)
 • drewno egzotyczne (wenge, merbau, jatoba, palisander, teak, orzech czarny)
Oczywiście musisz również uzależnić wybór podłogi od pomieszczenia, w jakim ma się ona znaleźć. W łazience, w której drewno będzie narażone na wilgoć i zabrudzenia, możesz wybrać niektóre z gatunków egzotycznych (merbau, jatobę lub wenge), ponieważ zawierają one naturalne olejki ochronne, zabezpieczające powierzchnię drewna przed wilgocią.
Z kolei dla kuchni w stylu glamour, gdzie jeszcze łatwiej o zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne, należy wybrać drewno o jak najwyższej twardości. W zupełności wystarczą gatunki polskie, np. jesion, ale dla pewności warto zadbać o podłogę wykonaną z jednego z najtwardszych drewien egzotycznych, czyli wenge.
W sypialni, gdzie eksploatacja podłogi jest niewielka, możesz się zdecydować na założenie paneli podłogowych o średniej klasie ścieralności i użyteczności.
 
Jaki układ drewnianej podłogi?
Po dokonaniu wyboru dotyczącego kolorystyki, typu oraz materiału czas zadecydować o tym, w jaki wzór ma się układać podłoga w Twoim wnętrzu glamour. Oczywiście – możliwości zawężają nam takie czynniki, jak:
 • wielkość oraz kształt pomieszczenia,
 • wystrój pomieszczenia,
 • kierunek, w którym na podłogę pada światło.
Jednym z najbardziej cenionych rozwiązań w tej kwestii, gwarantującym piękny, luksusowy wygląd, jest tzw. jodełka francuska. Układ ten polega na przycięciu krótszych boków w elementach podłogi pod kątem 45 lub 60 stopni i następnie ułożeniu ich we wzór przypominający choinkę.
Równie dobrze jednak możesz zdecydować się na prostotę i ułożyć podłogę w klasyczny wzór: tzw. cegiełki, które podkreślą elegancką biel desek z jesionu.
Jak mogłeś się przekonać, styl glamour niekoniecznie musi się wiązać z bardzo dużymi nakładami kosztów. Dzięki wybraniu odpowiednich paneli podłogowych oraz dostosowaniu materiału do pomieszczenia każdy może stworzyć eleganckie wnętrze zachwycające Twoich gości blaskiem, mocnymi kolorami i elegancją.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.