Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak urządzić wnętrze w stylu Art Deco?

Jak urządzić wnętrze w stylu Art Deco?

2015-07-31 08:22

Jak urządzić wnętrze w stylu Art Deco?
Nazwa pochodzi od paryskiej Exposition Internationale des Arts Décoratifs et Industriels Modernes (Międzynarodowa Wystawa Sztuk Dekoracyjnych i Przemysłu Współczesnego) z 1925 roku. Została wtedy zaprezentowana kwintesencja nowego stylu, którego źródłem był rozwój techniki i nauki oraz jej wpływ na ówczesną kulturę i zmianę stylu życia. Art Deco było po trosze odreagowaniem traumy I Wojny Światowej; wynikało z fascynacji nowoczesnością, technologią i postępem, a także wiary w nowy lepszy świat, który miały przynieść.

NOWA ESTETYKA Z ARCHEOLOGICZNYM SZNYTEM
Art Deco zanegowało każdy aspekt poprzedzającej go secesji: asymetrię, lekkość, płynną organiczną linię i zachwyt światem natury. Oparł się na symetrii, prostych liniach, prostokącie i kole. Przy całej prostocie konstrukcji nie rezygnował jednak ze zdobień. Stosował je bardzo chętnie, zwłaszcza te rodem ze starożytności - inspirowane głośnymi wówczas odkryciami archeologicznymi.

ŚMIAŁO!
To słowo jest kluczem do Art Deco. Koncepcja stylu opierała się na tym, co śmiałe, zdecydowane, wyraziste, skrajne. Kształty - mocne, zwarte, opływowe; wzory - od linijki i cyrkla (zygzaki, romby, koła, promieniście rozchodzące się linie); jeśli połysk to lustrzany (czarna laka, chrom); dywan - najbardziej futrzany, jak się da. Śmiało też sięgano po nowe materiały: chrom, nikiel, mrożone szkło, bakelit.

KOLORY ART DECO
Na dwoje babka wróżyła... Z jednej strony pożądany jest kontrast: czerń z bielą lub ciepłymi kolorami naturalnego drewna. Z drugiej strony - pastele: pudrowe róże, łagodne błękity, spłowiała oliwkowa zieleń, gołębia szarość - nadające wnętrzu buduarowy klimat.

MEBLE ART DECO
Masywne, kubiczne, z zaokrąglonymi krawędziami. Wybierz te fornirowane, z wyrazistym rysunkiem drewna (ale bez sęków i uszkodzeń; Art Deco to styl wysokiej jakości!). Fotele i kanapy - mięsiste i fantazyjnie pikowane, często zdobione figlarnymi frędzlami. Geometryczność mebla podkreślano ciemną linią biegnącą wzdłuż krawędzi, popularność zyskały też ażurowe meble o lekkiej konstrukcji z metalowych chromowanych rurek. Akcesoria również poddawały się dyktatowi linijki i cyrkla - opierały się na multiplikowanych najprostszych bryłach geometrycznych: stożkach, walcach i półkulach.

WRAŻENIE LUKSUSU
Osiągniesz je dzięki wysokiej jakości dodatkom. Fazowane lustra, aksamitne obicia (także ścian), jedwabne zasłony, marmur, egzotyczne drewno, dzieła sztuki. Lepiej zastosować jeden element, byle oryginalny. Tandetę, niestety, widać...


Autor: Małgorzata Klorek

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>