Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak wybrać modne drzwi wewnętrzne?

Jak wybrać modne drzwi wewnętrzne?

2017-02-07 11:46

Drzwi pełnią funkcje nie tylko praktyczne – są również ważnym elementem wyposażenia, podkreślającym styl domowników. Jeśli dążysz do tego, by Twoja aranżacja była na czasie, warto przyjrzeć się aktualnym trendom panującym w branży wnętrzarskiej.
 
Przed wybraniem odpowiedniej stylistyki warto ustalić podstawowe kwestie techniczne. Na początek trzeba się zastanowić, jaki rodzaj drzwi będzie potrzebny. W kuchni i łazience zakłada się zwykle drzwi otwierane na zewnątrz – zaleca się tak ze względu na kwestie bezpieczeństwa oraz zwykle niewielki rozmiar tych pomieszczeń.

fot. DRE

drzwi

Ciepła Skandynawia, czyli drzwi w stylu minimalistycznym
 
Estetyka skandynawska wciąż święci triumfy i wydaje się, że nie zamierza oddawać pierwszego miejsca wśród najpopularniejszych stylów wnętrzarskich. Wystarczy spojrzeć na aranżacje ze znanych profilów wnętrzarskich na Pintereście czy przejrzeć propozycje blogerów, by utwierdzić się w przekonaniu, że skandynawskie zestawienia są i jeszcze długo będą bardzo na czasie. W aranżacji minimalistycznej najważniejsze są: umiar kolorystyczny, nawiązanie do natury oraz oszczędność w zdobieniach. Te zasady dotyczą także wyboru drzwi wewnętrznych. W trendach obecnie są drzwi w stylu skandynawskim – nawiązujące do reguły odniesienia do natury. Jeśli chodzi o kolorystykę, do wyboru pozostają klasyczne o białym wybarwieniu lub też ciepły, jasny brąz dębowych wykończeń. Modne minimalistyczne drzwi powinny mieć także dość prostą budowę – dodatkowe zdobienia nie są w tym wypadku mile widziane.

fot. CAL

drzwi

Powrót do korzeni jest trendy! Wybierz drzwi w stylu rustykalnym
 
Dużą popularnością cieszą się także wnętrza przypominające wiejskie, babcine izby, w których królują naturalne materiały, przede wszystkim drewno. We współczesnych interpretacjach występują także elementy wyposażenia celowo postarzane (shabby chic) lub też o bardzo prostych formach. Jeśli szukasz drzwi w stylu rustykalnym, powinieneś skupić się przede wszystkim na produktach drewnianych, nawiązujących do dawnych czasów. Możesz zdecydować się na drzwi przywołujące na myśl dom babci na przedmieściach – z delikatnymi liniami wykończenia i ciepłym odcieniem brązu - dostępne na stronie www.ddd.com.pl.


 
Chłód nowoczesności – zdecyduj się na modernistyczne przeszklenia
 
Modernistyczny design wciąż jest na topie. Zimna kolorystyka, proste geometryczne formy, nowoczesne materiały, takie jak tworzywo sztuczne czy szkło – wszystkie te cechy powinny znaleźć się w mieszkaniu w stylu modern. Takie też powinny być drzwi utrzymane w tej stylistyce. Jeśli chcesz, by wystrój domu był zawsze trendy, wybór stylistyki modern to strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Wciąż powstają kolejne udogodnienia technologiczne sprzętów domowych, których obecność nadaje mieszkaniu modernistycznego sznytu. Aby całość wystroju dobrze komponowała się z urządzeniami, warto postawić na drzwi w tej samej estetyce. Nowoczesny wygląd wnętrza zapewnią drzwi wykonane ze szkła. Dodatkowym atutem wykorzystania tego surowca jest optyczne powiększenie przestrzeni. Chcesz wiedzieć więcej o szklanych drzwiach i poznać propozycje ich wykorzystania? Przeczytaj wpis na naszym blogu >>.

fot. Pol-Skone

drzwi

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.