Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jaka podłoga będzie bezpieczna dla alergika?

Jaka podłoga będzie bezpieczna dla alergika?

2016-11-16 09:11

Alergicy, przebywając w miejscu pracy, na zakupach, w parku czy w ogrodzie, są stale narażeni na kontakt z roztoczami, grzybami i innymi uczulającymi czynnikami. Warto zadbać o to, by we własnym domu wyeliminować alergeny oraz substancje szkodliwe dla zdrowia. Zacznij od położenia odpowiedniej podłogi i ciesz się czystą, bezpieczną osobistą przestrzenią.

fot. źródło: shutterstock

podłoga dla alergika

Podłoga w domu osoby cierpiącej na alergie powinna być gładka i łatwa do czyszczenia, by zapobiegać osadzaniu się oraz rozwojowi alergenów. Lepiej zrezygnować z puszystych dywanów i miękkich wykładzin w których szybko gromadzi się kurz. Jakie zatem materiały wybrać, by były przyjazne dla alergików, a jednocześnie stylowe i estetyczne?
 
Naturalnie zdrowe drewniane deski
Drewniana podłoga nie tylko pięknie wygląda, ale także jest bezpieczna dla zdrowia. Nie elektryzuje się, a dzięki temu nie przyciąga kurzu i pyłków. Gładka powierzchnia sprawia natomiast, że łatwo ją czyścić przy pomocy odkurzacza. Alergikom poleca się zwłaszcza podłogę ułożoną z dużych desek – w ten sposób zostaje zminimalizowana liczba łączeń i szczelin w których mogą zbierać się zabrudzenia.
Wybierając podłogę drewnianą, zwróć uwagę na sposób jej wykończenia. Niektóre woski i lakiery zawierają terpentynę i kalafonie, będące silnymi alergenami. Dlatego też warto prześledzić skład produktów i wybrać ten pokryty wodorozcieńczalnym lakierem albo naturalnym olejem lub woskiem.

fot. źródło: shutterstock

podłoga dla alergika

Łatwe do czyszczenia panele
Panele podłogowe są nie tylko nieskomplikowane w montażu, ale jednocześnie łatwe do czyszczenia. Można je przecierać wilgotnym materiałem, co zapobiega wzbijaniu się kurzu i pyłu w powietrze, a tym samym – ogranicza kontakt z alergenami.
W przypadku paneli podłogowych także należy zwrócić uwagę na skład poszczególnych produktów. Włókna drewniane z których wykonane jest wnętrze paneli, nie powinny być spajane klejami syntetycznymi, wiele z nich zawiera bowiem uczulający formaldehyd – środek chemiczny, używany także m.in. do wyrobu żywic, niektórych kosmetyków i środków czystości. Warto pamiętać, że nowoczesne laminaty, tworzące wierzchnią warstwę produktu, są obojętne chemicznie, a więc nieuczulające.
 
Niedoceniany korek
Dobrym pomysłem na pokrycie podłogi w domu alergika będzie również korek w postaci płytek lub wykładziny. To w pełni naturalny materiał, odporny na działanie wilgoci, pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów. Jest antystatyczny, a dzięki pokryciu warstwą lakieru – łatwy do czyszczenia za pomocą odkurzacza lub wilgotnej ściereczki.
Korek poza właściwościami antyalergicznymi charakteryzuje się również dość dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Podłoga z korka jest ciepła, przyjemna w dotyku i estetyczna.
 
Podłoga to nie wszystko…
Pamiętaj, że wybór podłogi to dopiero początek aranżowania przestrzeni bezpiecznej dla alergika. Warto zrezygnować z przedmiotów w których gromadzi się kurz – z mięsistych zasłon, wspomnianych już dywanów, maskotek, puchowych kołder, dekoracyjnych poduszek czy tapicerowanych mebli. Regularne i dokładne sprzątanie pomoże w podniesieniu komfortu życia osoby uczulonej.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.