Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Urządzamy wnętrze inspirowane naturą!

Urządzamy wnętrze inspirowane naturą!

2016-11-16 09:01

Kontakt z naturą kojarzy się z relaksem oraz odskocznią od codziennych obowiązków. I rzeczywiście to właśnie w otoczeniu przyrody odpoczywamy najpełniej. Przeniesienie atmosfery polskiego lasu do domu sprawi, że Twoje wnętrze stanie się bardziej przytulne i sprzyjające wypoczynkowi. Naturalne drewniane podłogi, korkowe wykończenie i solidne dębowe drzwi… Dowiedz się, w jaki sposób możesz wprowadzić leśne akcenty do swoich pomieszczeń.

fot. źródło: shutterstock

wnętrze natura

Gdy mieszka się w mieście, kontakt z naturą ma wyjątkowe znaczenie. Z tego powodu warto zrobić wszystko, by ten przyjemny klimat otaczał Cię na co dzień. Jak stworzyć aranżację inspirowaną pachnącym lasem? Naturalne kolory takie jak biel, beż czy odcienie ziemi są niezwykle istotne w projektowaniu wystroju w stylu naturalnym. Równie istotne okazują się jednak wykorzystane materiały. 
1. Naturalne podłogi – wybierz drewniane deski
Meble, parapety, oprawy obrazów – drewno gości w naszych wnętrzach prawie na każdym kroku. Warto wykorzystać ten naturalny surowiec także w wykończeniu podłogi. Deski z dębu, jesionu czy drzew egzotycznych dadzą zupełnie inne wrażenia niż jego sztuczne odpowiedniki.
Chodzi nie tylko o wygląd przestrzeni, ale także zaangażowanie innych zmysłów. Dotyk naturalnego drewna z pewnością będzie różnił się od innego wykończenia – zachęci do zabaw z dziećmi na podłodze i zaszycia się w rogu pokoju z ulubioną książką.
Wybierz na przykład podłogę wykonaną z litego drewna dębowego o jasnym wybarwieniu lub ciemniejszą z drewna egzotycznego.


fot. źródło: shutterstock

natura

2. Cicho sza, czyli postaw na korkową podłogę
Kiedy przebywasz na łonie natury, z pewnością rozkoszujesz się otaczającą Cię błogą ciszą. Wiele osób marzy o takim spokoju, także w swoim wnętrzu. Mając za ścianą dwóch lub trzech urwisów, trudno o satysfakcjonujący poziom hałasu w domu.
Jak zminimalizować odgłosy skaczących po podłodze dzieciaków? Postaw na korkową podłogę, która jest doskonałym izolatorem akustycznym. Na takiej podłodze Twoje pociechy mogą bawić się do woli, także ze względu na termoizolacyjne działanie korka. Ponadto na podłodze ma on właściwości bakteriobójcze.
Do salonu czy sypialni dzieci wybierz zatem deski korkowe o naturalnym wybarwieniu. Możesz zainspirować się na przykład jasną podłogą Identity Moonlight, dostępną na www.ddd.com.pl.


fot. źródło: shutterstock

natura

3. Efektowne wejście – zdecyduj się na solidne drewniane drzwi
We wnętrzu inspirowanym naturą warto pamiętać o każdej części wyposażenia. Poza drewnianymi meblami i podłogą z dębu lub korka należy zwrócić uwagę też na element, na którym koncentrujesz wzrok, wchodząc do pomieszczeń i wychodząc z nich. Na jakie drzwi zdecydować się w naturalnej aranżacji?
Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz materiał w postaci drewna. Polecane są solidne, dość masywne drzwi, oszczędne w zdobieniach. Raczej unikamy szklanych elementów, wprowadzających chłodny klimat aranżacji. Zdecyduj się więc na brązy i beże drewna fornirowanego..
 
Zainspiruj się cechami stylu naturalnego i urządź w domu przystań, w której naprawdę odpoczniesz. W urządzaniu wnętrza pomogą produkty dostępne na www.ddd.com.pl.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>