Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Meble stylizowane na antyki – jak stworzyć wnętrze w starym stylu?

Meble stylizowane na antyki – jak stworzyć wnętrze w starym stylu?

2022-03-01 14:56

Wnętrza w starym stylu do niedawna kojarzyły się z przepychem, bogato zdobionymi meblami i obrazami w złotych ramach. Na szczęście w architekturze wnętrz śmiało poczynają sobie już nie tylko XVIII- i XIX-wieczne toaletki i kanapy, lecz także modernizm lat 20. oraz funkcjonalny i nowoczesny design lat 70. XX wieku. Zobacz, jak stworzyć oryginalne aranżacje wnętrz ze starymi meblami.

Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rodzina opiera nogi o ciepły kaloryfer

O czym przeczytasz w artykule:
·        Meble w starym stylu – poczuj magię minionych epok
·        Salon w starym stylu – aranżacje ze starą podłogą w roli głównej
·        Stara meblościanka w nowoczesnym wnętrzu – moda na PRL
 

Meble w starym stylu – poczuj magię minionych epok

We wnętrzach w stylu vintage powinno się stawiać głównie na drewniane sprzęty: zdobione lub tapicerowane. Do takiej przestrzeni najlepiej pasują stoliki i szafki wykonane z drewna fornirowanego, o zaokrąglonych kształtach. Meble stylizowane na stare bywają dość masywne i ciężkie, dlatego lepiej prezentują się w przestronnych i dużych pokojach. Pięknymi, a zarazem funkcjonalnymi elementami takiej aranżacji będą np. rzeźbione szafy, komody czy fotele. Dobrze sprawdzą się też nieco lżejsze krzesła lub stoły o giętych nóżkach.
Marzysz o takim wystroju? Masz dwie opcje: szukanie oryginalnych przedmiotów z drugiej ręki lub zakup współczesnych stylizowanych wersji. Jeśli kusi Cię pierwsze rozwiązanie, warto odwiedzać giełdy staroci, gdzie trafiają się meble używane w świetnej jakości i niskich cenach. Jeśli jednak nie masz energii i czasu na łowienie perełek, spokojnie kupisz szafy czy komody w starym stylu w zupełnie nowoczesnych sklepach. Bardzo modne jest obecnie połączenie wiekowych, często wyciągniętych z lamusa przedmiotów z nowymi, nowoczesnymi. Wnętrze urządzone zgodnie z tymi założeniami stanie się klimatyczną przestrzenią z ciekawą historią. Wszystkie chwyty są dozwolone, ale pamiętaj, że aranżacje wnętrz ze starymi meblami najlepiej sprawdzą się, gdy trzymasz się jednego stylu lub epoki.

Salon w starym stylu – aranżacje ze starą podłogą w roli głównej

Często zdarza się, że mieszkanie do generalnego remontu, w którym straszą stare wnętrza, brudne ściany i wystające ze ścian rury, zachwyci oryginalnym wiekowym parkietem albo klepką. Takiego skarbu szkoda nie eksponować, dlatego wiele osób rezygnuje z dywanów czy wykładzin i stara się zagospodarować przestrzeń tak, by to właśnie podłogi drewniane stały się gwiazdą salonu. Warto zlecić ich odrestaurowanie profesjonaliście, który przywróci im dawny blask. Jeśli nie miałeś takiego szczęścia, by odziedziczyć parkiet po poprzednich lokatorach, możesz zainwestować w wysokiej jakości panele podłogowe. Jak stare deski dodadzą one szlachetnego wyglądu każdemu pokojowi.
Podłoga w stylu retro – oryginalna czy nie – dobrze wygląda, gdy jest kontrastem dla koloru ścian. Dlatego jeśli marzy Ci się salonik w stylu empire i wybrałeś ciemną ozdobną tapetę – postaw na jasny odcień desek. Z kolei gdy wolisz bardziej współczesny styl, kwieciste motywy lub jasne, pastelowe odcienie, parkiet zdecydowanie ułóż ciemny. Dopiero gdy wybierzesz, jak mają wyglądać ściany i podłogi, zabierz się za kompletowanie mebli. Stylizowane na antyki bibeloty dobrze wybierać powoli i z rozwagą, by nie zagraciły wnętrza, a przede wszystkim – podobały się osobom, które mają z nich korzystać.

Stara meblościanka w nowoczesnym wnętrzu – moda na PRL

Ale meble w starym stylu do salonu to nie tylko słynny „Ludwik XVI”. Obserwujemy obecnie wzmożone zainteresowanie designem lat 60. i 70. Pogardzane do niedawna PRL-owskie meblościanki, stoły i fotele wchodzą na salony, osiągają zawrotne ceny na portalach aukcyjnych i stanowią obiekt westchnień 30 latków, którzy pamiętają je ze swojego dzieciństwa.
Ich dużą zaletą jest to, że były projektowane do ciasnych mieszkań w blokach. Dlatego komody w starym stylu bez problemu zmieszczą się w 50-metrowym M współczesnego Polaka. Warto szukać ich w piwnicach rodziców czy dziadków, a także w… altanach śmietnikowych. Znaleziska łatwo będzie wkomponować w już istniejącą aranżację – na przykład stara meblościanka w nowoczesnym wnętrzu skandynawskim lub loftowym doskonale sprawdzi się jako tzw. focal point, czyli miejsce skupiające wzrok i stanowiące centralny punkt pomieszczenia.
Niezależnie od tego, jakie stare wnętrza Cię inspirują, urządzając je, pamiętaj, aby retro elementy współgrały z resztą urządzanej przez Ciebie przestrzeni. Stawiasz na meble stylizowane na antyki? A może poprzestajesz na dodatkach? W obu przypadkach warto na początku wszystko wyważyć i nie przesadzić. Jak wiadomo – „less is more”.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>