Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jesienne dekoracje na parapet, drzwi lub w pokojach

Jesienne dekoracje na parapet, drzwi lub w pokojach

2021-10-26 13:33

Za oknem na dobre zawitała jesień? Zamiast popadać z tego powodu w chandrę, popraw sobie nastrój kolorowymi akcentami! Podpowiemy Ci, które dekoracje jesienne sprawdzą się na parapetach, w pokojach oraz na drzwiach wejściowych. Przekonaj się, że niektóre aranżacje są naprawdę proste i z powodzeniem wykonasz je własnoręcznie, nie wydając przy tym ani złotówki!
 
Z artykułu dowiesz się:
• Jak przygotować jesienne dekoracje na parapet?
• Jak samodzielnie upleść jesienny wianek na drzwi?
• Które dekoracje jesienne pasują do salonu, sypialni, pokoju dziecka i kuchni?

Dekoracje jesienne na stole w salonie

Jesienne dekoracje na parapet – najciekawsze pomysły
Parapet w domu wcale nie musi być nudny. Oprócz kwiatów doniczkowych warto postawić na nim kolorowe dekoracje jesienne. Pomysłów na przyozdobienie miejsca pod oknem jest naprawdę wiele. Najlepiej udaj się do lasu, parku czy ogródka i przynieś do domu tzw. dary jesieni. Świerkowe szyszki, kasztany, żołędzie czy grona jarzębiny, a także owoce berberysu i derenia ułóż bezpośrednio na parapecie, w ozdobnej misie lub na tacy. Na koniec opleć wszystko lampkami LED na baterie – i gotowe!

Jesienne dekoracje do domu to także wszelkiego rodzaju sezonowe warzywa i owoce. Parapet ożywią aranżacje z jabłek, śliwek i dorodnych gruszek albo różne odmiany dyni, z której możesz zrobić ozdobne lampiony. Nieodzownym elementem jesiennych dekoracji są również zapachowe świeczki i kominki na olejki eteryczne. Dzięki nim w Twoim domu będzie roznosił się charakterystyczny zapach cynamonu, drzewa sandałowego, sosny czy lawendy, a wnętrze nabierze przytulności i romantycznego nastroju. Do dekoracji parapetu sprawdzi się też ozdobna ceramika, którą wystarczy wypełnić np. orzechami laskowymi i włoskimi. Pomocny w przygotowaniu jesiennych aranżacji może okazać się duży słój, w którym stworzysz swoją własną namiastkę lasu.
 
Jesienne wianki na drzwi – DIY
Jesienne wianki na drzwi zewnętrzne to bardzo ciekawy sposób na to, aby własnoręcznie przyozdobić wejście do domu. Patentów na stworzenie takiej dekoracji jest naprawę wiele. Do wykonania prostego wieńca będziesz potrzebować tektury (np. z opakowania po butach), sznurka jutowego, nożyczek, kleju na gorąco, małego i dużego talerza oraz… kolorowych liści. Wystarczy odrysować duży i mały talerz na tekturze, a następnie wyciąć obręcz. Kolejny krok to umocowanie sznurka, na którym powiesisz swój wianek, i równomierne przymocowanie zebranych na spacerze jesiennych liści.

Wianki jesienne na drzwi możesz zrobić z żołędzi, szyszek, kasztanów, zasuszonych traw czy świeżych pączków kwiatów. Inny pomysł to kupienie w kwiaciarni gotowego stelaża z wikliny i przymocowanie do niego gałązek wrzosu lub ostu na przemian z liśćmi oraz owocami jarzębiny. Całość będzie pięknie komponowała się z kolorową wstążką oraz kilkoma zielonymi gałązkami. W efekcie uzyskasz przepiękny wianek, który udekoruje wejście.
 
Ozdoby jesienne do domu – propozycje, którymi udekorujesz pokoje
Zastanawiasz się, jakie uniwersalne ozdoby jesienne do domu sprawdzą się także w Twoich wnętrzach? Do wyboru masz naprawdę mnóstwo propozycji. Jeśli chodzi o dekoracje do kuchni, postaw na wspomniane już wcześniej kompozycje z sezonowych warzyw i owoców, które w dekoracyjnej misie lub w wiklinowym koszyku będą przystrajały blat roboczy lub wyspę. W salonie i sypialni wykorzystaj podłogi. Na panelach ustaw drewniane krążki, a na nich pasujące do wystroju latarenki i różnej wielkości dynie. Zaaranżuj także stoliczek kawowy. Przygotuj małą kompozycję z kolorowych liści, suchych traw czy jesiennych kwiatów z ogrodu. Do bukietu, który stanie w wazonie, wykorzystaj np. cięte dalie, cynie, astry albo jeżówkę. Jeżeli wolisz klasykę – na stole pięknie będą prezentować się wrzosy, wrzośce, miniaturowe chryzantemy lub… ozdobna kapusta w pasującej do wystroju osłonce. Nie zapomnij też o tkaninach oraz dodatkach w kolorach jesieni. Bieżniki, poszewki na poduszki, narzuty na łóżko, zasłony czy podkładki to elementy, które możesz wymieniać sezonowo i o każdej porze roku cieszyć się nowym wystrojem.

Tematyczne ozdoby mogą pojawić się również w pokoju dziecięcym. Pamiętaj, że jesienne dekoracje do domu możesz przygotować z dzieckiem własnoręcznie. Zróbcie np. girlandę z liści, a do przyniesionej ze spaceru grubej gałązki poprzyczepiajcie za pomocą sznureczka małe szyszki i plecione makramy. Na półkach warto poustawiać żołnierzyki lub zwierzątka z kasztanów czy żołędzi albo udać się do sklepu i kupić welurowe dynie, które tej jesieni są bardzo modne!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>