Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak wybrać listwę podłogową?

Jak wybrać listwę podłogową?

2016-10-21 12:09

W czasie wykańczania i urządzania mieszkania szczegóły mają ogromne znaczenie. Przekonasz się o tym, przeglądając dziesiątki wzorów listew przypodłogowych. Za pomocą tych niepozornych elementów można bowiem zupełnie odmienić aranżację całego mieszkania. Jak zatem wybrać listwę przypodłogową, by spełniała nasze oczekiwania i pasowała do wnętrza?

fot. Arbiton

listwa

Najważniejszą funkcją listwy przypodłogowej jest maskowanie szczeliny dylatacyjnej, czyli niewielkiej wolnej przestrzeni pozostawionej przy ścianie w celu zniwelowania wpływu odkształceń czy pęcznienia poszczególnych elementów podłogi. Listwy mogą także służyć do zasłonięcia nieestetycznych przewodów lub miejsc niedokładnie pokrytych farbą. Chronią również ściany przez zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi.
Niemniej ważna jest ich funkcja estetyczna – listwy przypodłogowe stanowią bowiem dopełnienie, zwieńczenie aranżacji. Nadają całości ostateczny kształt i pozwalają płynnie połączyć poszczególne elementy, czyli ścianę i podłogę.

fot. Prestige Decor

listwa

Wygląd listew ma znaczenie
Przy wyborze listwy warto kierować się jej wyglądem i materiałem, z jakiego została wykonana. Na rynku jest dostępny szeroki wybór produktów drewnianych, metalowych, poliuretanowych (elastycznych i możliwych do samodzielnego malowania), zrobionych z PVC lub z MDF-u. Nie ma jednak jednego przepisu na idealne dopasowanie listwy do pozostałych elementów wyposażenia mieszkania. Można zrobić to na kilka sposobów: 
  • listwa jak najbardziej zbliżona do podłogi – wybierając listwę w podobnym kolorze i z podobnego surowca jak podłoga, uzyskasz dyskretny efekt, pasujący zwłaszcza do klasycznych aranżacji;
  • listwa dopasowana do stolarki okiennej i drzwiowej – wygląda bardzo elegancko zwłaszcza przy białych oknach i drzwiach, sprawdzi się m.in. w mieszkaniach w stylu glamour;
  • listwa w kolorze ścian – warto zdecydować się na to rozwiązanie zwłaszcza przy stonowanych kolorach ścian, efekt będzie bardzo klasyczny i dyskretny;
  • zabawa kontrastami – dobre rozwiązanie do wnętrz nowoczesnych, daje rozmaite możliwości aranżacyjne.

fot. Arbiton

listwa

Sposób mocowania listwy przypodłogowej
Kiedy już określisz, jaki kolor i wzór listwy będzie najodpowiedniejszy do Twojego wnętrza, zastanów się, jak chcesz zamontować produkt. Najważniejsza zasada głosi, że listwę zawsze należy przytwierdzać do ściany, nie do podłogi. Jeśli chodzi o dokładny sposób mocowania, istnieje już większa dowolność. Listwy przypodłogowe montuje się:


 
  • na klej – szybki, ale mało praktyczny sposób: przy następnym remoncie będziesz bowiem musiał odrywać listwy (co może doprowadzić do ich pęknięcia) i powtarzać w całości proces mocowania;
  • na klamry – polega na przykręceniu do ściany klamr, a następnie zamocowaniu do nich właściwych listew. Dawniej metoda ta należała do najpopularniejszych, obecnie powoli wychodzi z użycia;
  • bezklamrowo – listwy przykręca się bezpośrednio do ściany za pomocą kołków;
  • dwuelementowo – najpierw mocuje się do ściany szynę bazową, a następnie nakłada na nią listwę. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które często zmieniają wystrój wnętrza, listwy można bowiem bezproblemowo wymienić na inny wzór.

fot. Arbiton

listwa

Szeroki wybór listew przypodłogowych oraz innych akcesoriów znajdziesz w naszych salonach DDD Dobre Dla Domu!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>