Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Wiosenne porządki – dobrze je zaplanuj!

Wiosenne porządki – dobrze je zaplanuj!

2021-02-25 20:26

Zbliża się koniec lutego, a my z coraz większą nadzieją rozglądamy się wokół, wypatrując pierwszych oznak wiosny. Gdy tylko ona nadejdzie, przynosząc ze sobą ciepłe promienie słońca i kipiącą zielenią naturę, dla wielu z nas oznacza to też jedno: czas na sprzątanie domu! Organizacja w takim wypadku to podstawa. Wiosenne porządki powinny być dobrze zaplanowane, tak abyście zrobili je sprawnie – a może nawet z radością! Zatem jak uporządkować dom?
 
Z artykułu dowiesz się:
• Jak zaplanować wiosenne porządki domowe?
• Jakie prace techniczne warto wykonać na wiosnę?
• Jak na dłużej utrzymać dobry porządek w domu?
 

Wiosenne porządki w domu – para roześmianych ludzi czyszcząca panele podłogowe

Wiosenne porządki w domu – plan to podstawa!
Kiedy pierwsze promienie wiosennego słońca wpadają do naszych domów, przynoszą nie tylko radość i entuzjazm. Wydobywają też bowiem na wierzch widoki, które niekoniecznie cieszą nasze oko. Zacieki na oknach, kurz na meblach, dotychczas niewidzialne plamki na podłodze czy zabrudzenia na ścianach – wszystko to nagle staje się aż za bardzo widoczne. To wówczas zwykle pojawia się hasło: zaczynamy porządki wiosenne! Nie należy jednak brać się do nich na „hurra”. Najpierw opracujcie sobie przemyślany, podzielony na etapy plan.

Do organizacji wiosennych porządków najlepiej jest podejść metodycznie. Wypiszcie w punktach ich najważniejsze elementy, których nie uwzględniacie w standardowym sprzątaniu. Mowa tu więc m.in. o ścieraniu kurzu, myciu okien, luster i innych szklanych powierzchni, dokładnym zadbaniu o panele, konserwacji podłóg drewnianych, praniu zasłon i narzut etc. Plan porządków domowych może też być podzielony na poszczególne pomieszczenia. Wyodrębnijcie wówczas osobne kategorie – np. łazienka, kuchnia, salon, garderoba – i w ich ramach wypunktujcie konkretne prace, które należy w danym miejscu wykonać.

Pamiętajcie jednak o tym, że listy wiosennych porządków nie musicie realizować w jeden dzień. Postarajcie się, aby dobrze zorganizować się w czasie. Na takie wielkie sprzątanie możecie zaplanować choćby cały weekend. Nie będziecie wówczas mieć poczucia, że zaharowujecie się do ostatku sił, a jednocześnie być może uda Wam się wymyślić dodatkowe zmiany w domu, które odmienią Wasze wnętrza i nadadzą im nowego, świeżego – iście wiosennego! – charakteru.
 
Prace techniczne – wiosna to dobry czas!
 
Nadejście wiosny to doskonały moment na różne domowe prace techniczne. Jeśli mieszkacie w domu, z pewnością dobrze jest przyjrzeć się obejściu i sprawdzić, czy mrozy i wilgoć nie wyrządziły szkód w elewacjach, pokryciu dachowym, zewnętrznych instalacjach etc. Wewnątrz pomieszczeń także warto sprawdzić, jakie elementy wymagają ewentualnie odświeżenia czy drobnych prac remontowych.

Dokładnie umyjcie podłogi bądź panele, nie omijając przy tym też listew przypodłogowych czy progów. Upewnijcie się, czy wszystko jest w należytym porządku i czy nie trzeba poprawić ich montażu – czy nic się nie przesunęło, odkleiło etc. (zdarza się to szczególnie w wypadku starszych systemów). Krytycznym okiem spójrzcie też na ściany. A nuż przydałoby się im gruntowne czyszczenie albo odmalowanie, na dawny lub wręcz przeciwnie – zupełnie nowy kolor? Możecie też przemyśleć prace remontowe w kuchni czy łazience albo przemeblowanie salonu. Prace techniczne po zimie przydadzą się także na balkonie bądź tarasie – to miejsce z pewnością będzie wymagać intensywnej odnowy!
Dobry porządek po wiosennym sprzątaniu – jak zatrzymać go na dłużej?
 
Wiosenne porządki szczęśliwie już za Wami i teraz rozkoszujecie się czystym, świeżym i pachnącym mieszkaniem? To świetnie! Samo sprzątnięcie domu to jednak tylko część sukcesu. Równie ważne jest bowiem to, żeby nauczyć się utrzymać ten ład możliwie jak najdłużej. Jak to osiągnąć? Po pierwsze, pamiętajcie, aby trzymać się zasady odnoszenia rzeczy na ich miejsce. Deklaracje typu: „ja to tu tylko na chwilę zostawię, a potem sprzątnę” to zazwyczaj cisi zabójcy porządku. Zresztą odkładanie koniecznych czynności na później raczej nigdy nie wychodzi na dobre. Powinniście o tym dobrze wiedzieć, bo nagromadzenie wiosennych porządków nierzadko wynika z takiego właśnie „zrobię to jutro”!

Po drugie, zastanówcie się, czy do sprawy nie podejść bardziej systemowo i oszczędzić sobie części prac w przyszłości. Może warto by wymienić panele podłogowe na nowocześniejszą wersję, ze specjalną powłoką ułatwiającą czyszczenie? A gdyby tak zamiast martwić się o nowe smugi i plamy na ścianach, zdecydować się na położenie paneli ściennych? Są one znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości na co dzień! Z kolei jeżeli planujecie nowe meble czy dodatki, wybierajcie modele w takiej kolorystyce i z takich materiałów, na których mniej widać lekkie zabrudzenia. Mowa tu m.in. o drewnie o naturalnej strukturze, a także o odcieniach szarości, beżu czy brązu.

Oczywiście nie uchroni to Was całkowicie przed sprzątaniem – ale wrażenie ładu i porządku zostanie na dłużej, a Wy będziecie mogli całkowicie oddać się wiosennym radościom!
 

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>