Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak powinno wyglądać wykończenie mieszkania na wynajem?

Jak powinno wyglądać wykończenie mieszkania na wynajem?

2020-11-18 11:51

Jak zaaranżować przestrzeń mieszkania do wynajęcia? Odpowiedź jest krótka: tanio, solidnie i uniwersalnie. Zobacz kilka praktycznych wskazówek!
 
Z artykułu dowiesz się:
• jak urządzając mieszkanie na wynajem, osiągnąć kompromis pomiędzy tym, co tanie, a tym, co solidne,
• w jaki sposób zaaranżować mieszkanie, by było atrakcyjne dla najemcy,
• na co zwrócić uwagę, wybierając wyposażenie do mieszkania do wynajęcia.

Przeglądając ogłoszenia mieszkań do wynajęcia, można uczyć się na błędach innych inwestorów. Zagracone wnętrza, sprzęty ewidentnie przeniesione z innego mieszkania (niedopasowane stylistycznie lub pod względem rozmiaru), przestarzałe rozwiązania estetyczne (nieśmiertelna boazeria) i funkcjonalne – to tylko niektóre z nich. Tymczasem wcale nie trzeba wiele, by stworzyć przestrzeń, która okaże się dużo bardziej przyjazna dla najemcy, a co za tym idzie – zachęci go do skorzystania akurat z twojej oferty.
 

Wykończone mieszkanie na wynajem gotowe na przyjęcie lokatorówMieszkania na wynajem z solidną bazą
 
W mieszkaniu na wynajem prędzej czy później każdy sprzęt i mebel będą wymagać wymiany lub naprawy. Nie warto więc inwestować w bardzo drogie wyposażenie – zwłaszcza gdy najemcy zmieniają się dość często lub gdy ze sprzętów korzysta jednocześnie kilka osób. W tym przypadku trzeba iść na kompromis i wziąć pod uwagę przede wszystkim przewidywany zwrot z inwestycji i budżet, którym się dysponuje.

O ile jednak zakup drogiego czajnika czy zainwestowanie w meble i tekstylia z wyższej półki w przypadku mieszkania na wynajem nie zawsze jest dobrym pomysłem, o tyle nie należy oszczędzać na samej bazie.

Bazę tę tworzą ściany, podłogi i drzwi, czyli elementy, których nie wymienia się często:

Ściany powinny być w miarę możliwości równe i gładkie. Zamiast boazerii lepiej postawić na wytrzymałe płytki ceramiczne i dobrej jakości farbę – najlepiej zmywalną (najemcy będzie łatwiej utrzymać porządek) i w jasnym, neutralnym kolorze (by nie sprawiała kłopotów, gdy trzeba będzie odmalować mieszkanie).
Podłogi w mieszkaniu na wynajem często nie mają łatwego życia. Są bowiem zwykle intensywnie użytkowane (zwłaszcza gdy pod jednym dachem mieszka kilka osób). Warto więc zainwestować w dobre, wytrzymałe panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności i użyteczności. Najtańsze panele będą szybko nadawać się do wymiany. Unikaj też dywanów i wykładzin, które łatwo się brudzą.
Drzwi wewnętrzne powinny przede wszystkim zapewniać intymność najemcom zajmującym poszczególne pokoje. Zamiast lekkich drzwi składanych lepiej wybrać klasyczne pełne skrzydła. Warto też zrezygnować z najtańszych modeli na rzecz tych cięższych i bardziej solidnych, które posłużą przez kilka lat.
 
Aranżacja mieszkania do wynajęcia – prosto i funkcjonalnie
 
Mieszkanie do wynajęcia nie jest przestrzenią do eksperymentów stylistycznych i ekstrawaganckich rozwiązań. Twoje gusta mają tak naprawdę niewielkie znaczenie – w końcu mieszkać będzie tu ktoś inny. Im prostsza aranżacja, tym tak naprawdę lepiej. Warto więc postawić na jak najbardziej uniwersalne rozwiązania: neutralne kolory (takie jak biel czy szarość), meble o minimalistycznej formie czy proste, gładkie drzwi wewnętrzne. Taki wystrój stanie się dobrą bazą dla najemcy, który wniesie w tę przestrzeń własne rzeczy, w tym także dodatki i dekoracje.

Jednocześnie przestrzeń mieszkania na wynajem powinna być jak najbardziej funkcjonalna. W końcu często na niewielkiej powierzchni trzeba zmieścić dużo przedmiotów – zwłaszcza, gdy mieszkanie ma niewielki metraż (kawalerka) lub poszczególne pokoje są zamieszkiwane przez różnych najemców. Dobrym rozwiązaniem będą więc wszelkiego rodzaju sprzęty wielofunkcyjne, jak łóżko z pojemnikiem na pościel.
 
Wystrój mieszkania na wynajem a idealny najemca
 
Przygotowując się do urządzania mieszkania na wynajem, zastanów się, dla kogo będzie ono najlepsze. Jeśli określisz, jacy potencjalni najemcy mogą się nim zainteresować, będzie ci łatwiej wybrać konkretne rozwiązania. Zupełnie inne potrzeby ma bowiem grupa studentów, z których każdy zajmuje oddzielny pokój, a inne para dzieląca przestrzeń kawalerki. Określenie grupy docelowej pomoże Ci zdecydować m.in. o tym:

• czy w każdym pokoju powinno się znaleźć łóżko,
• czy któreś pomieszczenie przeznaczyć na pokój dzienny,
• jak dużo miejsca do przechowywania zaplanować,
• w jakim standardzie zaaranżować mieszkanie.

Pamiętaj! Nie podnoś niepotrzebnie standardu wnętrza. Łatwiej będzie znaleźć najemców do tańszego mieszkania, a ty nie będziesz się martwić o ewentualne zniszczenia.
 

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>