Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Pokój ucznia lub studenta – jakie drzwi wybrać?

Pokój ucznia lub studenta – jakie drzwi wybrać?

2020-11-17 11:08

Pokój dla studenta czy ucznia powinien zapewniać młodemu człowiekowi komfort oraz odpowiednie warunki do nauki – ciszę i spokój. Dlatego w aranżacji tego wnętrza istotne są nie tylko ergonomiczne krzesło i biurko, ale też dobrze dobrane drzwi, które izolują przestrzeń dziecka czy nastolatka od reszty domu czy mieszkania.
 
Z artykułu dowiesz się:
• jakie parametry powinny mieć drzwi w pokoju dla ucznia,
• jakie rozwiązania uatrakcyjnią aranżację pokoju ucznia,
• czy drzwi do pokoju ucznia powinny mieć prześwity.

Drzwi do pokoju dziecka przede wszystkim mają zapewnić maluchowi bezpieczeństwo. Powinny być więc wykonane z solidnych materiałów, odpornych na uderzenia zabawką czy kopnięcia. Nastolatek, który jest już uczniem albo nawet studentem, ma jednak nieco inne potrzeby niż kilkulatek. Poza poczuciem bezpieczeństwa potrzebuje również prywatności i… ciszy.
 

Przykładowa aranżacja pokoju ucznia
Pokój dla studenta lub ucznia – cicha przestrzeń do nauki
 
Aby stworzyć optymalne warunki do nauki, warto zadbać o wybór drzwi charakteryzujących się wysoką izolacyjnością akustyczną. Dzięki temu do pokoju dla studenta czy ucznia będzie docierać mniej rozpraszających hałasów z innych pomieszczeń w domu, takich jak rozmowy, odgłosy oglądanego w pokoju obok filmu czy gwizd czajnika. Domownicy też docenią dobre wygłuszenie stolarki drzwiowej, gdy nastolatek będzie głośno słuchał muzyki.

Dobre właściwości dźwiękochłonne mają drzwi o wypełnieniu z pianki poliuretanowej lub płyty otworowo-wiórowej. Tłumią hałas dużo lepiej niż tańsze modele z wypełnieniem typu plaster miodu. Jeśli zależy ci na jeszcze pełniejszym wygłuszeniu drzwi, warto też postawić na drzwi bezprzylgowe, czyli takie, których skrzydło po zamknięciu tworzy z ościeżnicą jednolitą płaszczyznę. Tego typu drzwi wewnętrzne lepiej izolują bowiem od hałasów niż tradycyjne modele przylgowe.
 
Pokój ucznia – aranżacje z drzwiami pokrytymi tablicówką
 
Podczas urządzania pokoju dla ucznia lub studenta warto wykorzystać nieszablonowe rozwiązania, takie jak drzwi pokryte farbą tablicową. Będą nie tylko interesującym elementem wystroju wnętrza, ale też praktycznym udogodnieniem służącym do zapisywania np. planu zajęć czy terminów kolokwiów. Pozwolą też młodemu człowiekowi personalizować przestrzeń wokół siebie i zmieniać ją na bieżąco, dopasowując do swoich potrzeb i ewoluującego gustu.
 
Pokój dla ucznia – nie tylko strefa do nauki
 
Trzeba pamiętać, że pokój ucznia to nie tylko miejsce do nauki, ale też przestrzeń, w której młody człowiek realizuje swoje pasje czy spędza czas z przyjaciółmi. Dlatego tak ważne jest, by pokój zapewniał mu prywatność. Lepiej więc zrezygnować z drzwi szklanych lub z dużą liczbą przeszkleń – wprawdzie w stolarce drzwiowej z reguły używa się szkła nieprzezroczystego, jednak nie daje ono takiego poczucia intymności jak płyta z drewna lub materiałów drewnopodobnych. W małym pokoju ucznia, który bardzo potrzebuje doświetlenia i optycznego powiększenia, można w ostateczności zdecydować się na drzwi z niewielkimi wąskimi szybami albo bulajem.

Wybór drzwi do pokoju ucznia lub studenta nie jest łatwy, ale jeśli uwzględnisz nasze wskazówki, na pewno zakończy się powodzeniem. Pamiętaj, że szeroki wybór gotowych drzwi wewnętrznych znajdziesz w naszych sklepach stacjonarnych DDD Dobre Dla Domu.
 

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>