Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Podłoga z desek sosnowych – co trzeba o niej wiedzieć?

Podłoga z desek sosnowych – co trzeba o niej wiedzieć?

2020-10-27 13:40

Sosna jest jednym z tańszych rodzajów drewna, z których wykonuje się pokrycie podłogi. To gatunek powszechnie występujący na terenie Polski, a więc łatwo dostępny i szeroko wykorzystywany od setek lat – także jako materiał do wyrobu mebli. Podłoga z desek sosnowych będzie dobrą bazą dla wielu aranżacji, a odpowiednio zabezpieczona – przetrwa przez wiele lat. Zobacz, czym charakteryzują się podłogi sosnowe!
 
Z artykułu dowiesz się:
• jak wygląda podłoga z desek sosnowych,
• jakie parametry ma podłoga sosnowa.

Podłoga z desek sosnowych pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim i rustykalnym, ale także do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji, sprawiając, że wnętrze zyskuje bardziej przytulny charakter. Jest ciepła, szlachetna i dość uniwersalna – choć nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Podłoga z desek sosnowychJak wygląda podłoga z desek sosnowych?
Do zalet sosny należą przede wszystkim niska cena, łatwość obróbki oraz charakterystyczny wygląd. Deski sosnowe są jasne, dzięki czemu optycznie powiększają wnętrze. Mają przyjemny, ciepły odcień i dobrze widoczne usłojenie, dzięki czemu dobrze wpiszą się w aranżacje, w których chcesz podkreślić to, co naturalne. Bardzo efektownie zaprezentują się również deski lekko pobielone lub szczotkowane.
Należy jednocześnie pamiętać, że kolor deski sosnowej często zmienia się pod wpływem lakieru. Z biegiem czasu posadzka może nabierać coraz bardziej żółtawego odcienia. Na szczęście odpowiednio dobrany lakier do podłogi sosnowej pozwala odwlec tę zmianę w czasie. Specjaliści zalecają, by do drewna iglastego stosować lakiery wodorozcieńczalne na bazie żywic akrylowych.
Jakie parametry mają podłogi sosnowe?
 
Niestety sosna to nie jest najtwardsze drewno, z którego można wykonać pokrycie podłogi. Podłogi sosnowe są wyraźnie miększe niż parkiet dębowy, jesionowy czy wykonany z drewna egzotycznego. Mogą się przez to szybciej starzeć i łatwiej niszczyć przy intensywnej eksploatacji. Nie będzie to jednak dużą wadą w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu rustykalnym, w których są mile widziane nieco postarzałe elementy.

Ze względu na swoją miękkość podłogi sosnowe najlepiej montować w pomieszczeniach o niskim natężeniu ruchu, takich jak sypialnia. Lepiej też unikać chodzenia po nich na obcasach, które mogą zostawić w drewnie nieestetyczne wgniecenia.

Zobacz również: Podłoga drewniana na ogrzewanie podłogowe

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>