Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Podłoga bambusowa – w czym tkwi sekret jej rosnącej popularności?

Podłoga bambusowa – w czym tkwi sekret jej rosnącej popularności?

2020-07-30 11:57

Bambus na podłogę? Jesteśmy na tak! Ze względu na bardzo pożądane właściwości podłogi bambusowe stają się coraz popularniejsze. W krajach, w których bambus rośnie w środowisku naturalnym, od tysięcy lat wykorzystuje się zdrewniałe łodygi tej rośliny do wytwarzania mebli, instrumentów muzycznych czy ogrodzeń. Jakiś czas temu do Europy również dotarła moda na bambus. Podłoga z tego tworzywa pojawia się nie tylko we wnętrzach zaaranżowanych w stylu orientalnym.
 
Z artykułu dowiesz się:
- czym charakteryzuje się podłoga bambusowa,
- dlaczego podłoga z bambusa jest uważana za ekologiczną,
- jak zamontować deski podłogowe bambusowe.

Bambus tak naprawdę nie jest drzewem, lecz należy do rodziny traw. Jego łodygi jednak drewnieją, a po odpowiedniej obróbce doskonale sprawdzają się jako materiał na podłogi. Co więcej – deska bambusowa podłogowa charakteryzuje się lepszymi parametrami technicznymi niż podłoga wytwarzana z dębu czy buku. Swoją wytrzymałościom dorównuje drewnu z odmian egzotycznych.
 

podłoga bambusowa 


Jak wygląda bambusowa podłoga?
Podłogę bambusową układa się z desek, wyglądających podobnie do tych wytwarzanych z innych gatunków drewna. Panele bambusowe nie mają jednak słoi – charakteryzują się jednorodną fakturą i dość jednolitym kolorem. Najczęściej występują w naturalnej, słomkowej barwie, w sprzedaży są jednak dostępne również ciemniejsze deski – ich kolor jest uzyskiwany w procesie karmelizacji cukru zawartego w roślinie. Niezależnie od odcienia, podłoga z bambusa prezentuje się bardzo elegancko i pasuje do aranżacji utrzymanych w różnych stylistykach – zarówno skandynawskiej, jak i modern classic czy eklektycznej.
 
Podłoga z bambusa – piękna na lata
Podłoga bambusowa występuje w trzech odmianach, różniących się twardością wynikającą z technologii produkcji. Deska bambusowa podłogowa może być:
* klejona wertykalnie (najniższa, ale wciąż bardzo dobra twardość),
* klejona horyzontalnie,
* wykonana ze skręcanych włókien (najwyższa twardość).

Niezależnie od metody, jaką została wykonana podłoga, bambus wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jest bardzo twardy, odporny na ścieranie i stabilny, może być więc stosowany nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Bambusowa podłoga jest też odporna na wilgoć i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (w tym na promieniowanie UV). Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jej ułożenie w łazience lub w kuchni.
 
Ekologiczne panele podłogowe z bambusa
Podłogi bambusowe są uważane za bardziej ekologiczne niż panele podłogowe czy deski z odmian egzotycznych. Pozyskiwanie tworzywa nie wiąże się bowiem z koniecznością wycinki lasów – bambus rośnie na specjalnych plantacjach i już w ciągu 4-6 lat osiąga pełną dojrzałość. Bambus wycięty na podłogę szybko się więc odnawia – na miejscu ściętej rośliny szybko może wyrosnąć nowa.

Należy jednak pamiętać, że przy produkcji desek są używane środki chemiczne, umożliwiające sklejenie lub skręcenie włókien. Warto więc sprawdzić, czy kupowana deska podłogowa bambusowa ma odpowiednie certyfikaty, poświadczające m.in. bezpieczeństwo zastosowanych w jej produkcji preparatów.
 
Podłoga bambusowa – jak ją ułożyć?
Zastanawiasz się, jak kłaść podłogi bambusowe? To naprawdę nic trudnego. Dostępne w sprzedaży deski najczęściej są łączone na klik i mogą być układane w systemie podłogi pływającej. Wystarczy po prostu dopasować je do siebie i… klik! Montaż podłogi z bambusa nie wymaga więc pomocy fachowca ani posiadania specjalistycznych narzędzi.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>