Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak wybrać drzwi do pokoju dziecka?

Jak wybrać drzwi do pokoju dziecka?

2020-06-29 10:22

Drzwi do pokoju dziecka wydzielają prywatną przestrzeń, która jest istotna nie tylko dla nastolatka, ale też dla kilkuletniego malucha. Powinny być estetyczne i dopasowane do aranżacji wnętrza, a przede wszystkim – bezpieczne. W końcu przez lata będą znosić kreatywne zabawy Twojej pociechy. Jak zatem wybrać drzwi do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy!
 
Z artykułu dowiesz się:
• na co zwrócić uwagę, kupując drzwi do pokoju dziecka,
• jakie rodzaje drzwi będą odpowiednie do pokoju dziecięcego.

Wybierając drzwi do pokoju dziecka, postaw na model na tyle uniwersalny, by pasował do zmieniającego się wystroju – o prostej formie i klasycznym kolorze. Innej aranżacji potrzebuje w końcu niemowlak, innej kilkulatek, a jeszcze innej – uczeń. Tymczasem dobrej jakości drzwi wewnętrzne posłużą przez kilka dobrych lat. Nie ma potrzeby, by zmieniać je wraz z każdym odświeżeniem wystroju. Dobrym pomysłem są też drzwi, które można personalizować, np. pokryte farbą magnetyczną lub tablicową. Wygląd to jednak dopiero początek.
 

drzwi do pokoju dziecka

Bezpieczne drzwi do pokoju dziecięcego
Drzwi do pokoju dziecka muszą być wykonane z solidnych materiałów – tak, by zniosły uderzenie zabawką czy kopnięcie piłką. W końcu w dziecięcym pokoju będą się odbywać najróżniejsze zabawy i rozgrywać liczne scenariusze. Ważne również, by drzwi zapewniały jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Szczególnie pieczołowicie należy więc wybierać drzwi z przeszkleniami. Szkło niskiej jakości może pęknąć pod wpływem uderzenia. Większy poziom bezpieczeństwa zapewnia szkło hartowane, które nawet jeśli pęknie, to rozsypie się na drobne kawałki o niekaleczących krawędziach.

Do pokoju dziecka lepiej więc wybrać drzwi bez przeszkleń lub z niewielkimi przeszkleniami ze szkła hartowanego. Małe, wąskie szybki zapewnią prywatność nastolatkowi, a jednocześnie zwiększą poczucie bezpieczeństwa u malucha, który zasypiając, będzie widział sączące się przez drzwi światło.

W pokoju małego dziecka praktycznym rozwiązaniem okażą się też specjalne unieruchamiacze do drzwi, które uniemożliwią maluchowi samodzielne otwieranie i zamykanie skrzydła, a tym samym zapobiegną bolesnemu przytrzaśnięciu palców. Alternatywą mogą być też ochraniacze ze silikonu lub gąbki, które pozwolą na przymknięcie skrzydła, ale nie na jego całkowite zatrzaśnięcie.
 
Drzwi do pokoju dziecka – czy tylko tradycyjne?
Drzwi do pokoju dziecięcego nie muszą być tylko klasyczne – drewniane (lub wykonane z materiałów drewnopodobnych) i uchylne. Oryginalnym rozwiązaniem są też drzwi przesuwne do pokoju dziecka. Sprawdzą się zwłaszcza, gdy pomieszczenie jest niewielkie i każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Drzwi przesuwne do pokoju dziecięcego pozwolą w pełni wykorzystać dostępny metraż – poruszają się wzdłuż ściany, nie wymagają więc wolnego miejsca do otwierania skrzydła po łuku. Dla większego bezpieczeństwa można zamontować specjalne spowalniacze, dzięki którym gwałtowne zatrzaśnięcie drzwi przesuwnych nie będzie możliwe.

Wiesz już, jakie drzwi do pokoju dla dziecka będą idealne w przypadku Twojego domu? Zobacz też, jak wybrać panele do pokoju dziecięcego.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>