Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Mniej znaczy więcej

Mniej znaczy więcej

2016-08-16 10:34

Funkcjonalność, prostota, oszczędność dekoracji i detali, to podstawowe cechy stylu minimalistycznego w urządzaniu wnętrz. Stworzenie takiej aranżacji wydaje się proste, jednak, aby nie zbłądzić, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
 
Wywodzący się z Japonii minimalizm nawiązuje do filozofii zen. Przyświecające mu idee to dążenie do perfekcji, prostota form i spokój, które w połączeniu ze sobą mają tworzyć wnętrza harmonijnie, ułatwiające odpoczynek i odprężenie. Drugi trop historyczny prowadzi do Bauhausu – szkoły projektowania działającej na początku XX wieku w Weimarze i Dessau. Jej czołowi artyści promowali aranżacyjny ascetyzm będący opozycją do, popularnych w tamtym czasie, przeładowanych, kolorowych wnętrz. Minimalizm wrócił do łask i okazał się receptą na nadmiar bodźców, z którym mamy do czynienia na co dzień.
 
Geometria stosowana
Wnętrza minimalistyczne to wnętrza uporządkowane – każdy mebel ma swoje miejsce i tworzy spójną całość z innymi elementami wystroju. Pomocne będą tu wszelkie meble o geometrycznych kształtach – koło, trójkąt czy prostokąt, które łączy się ze sobą na zasadzie powtarzalności. Przydadzą się duże, ale koniecznie niskie kanapy o prostych krawędziach. Im mniej ozdobników i detali, tym lepiej. W aranżacjach minimalistycznych często rezygnuje się z uchwytów do mebli, preferowane są gładkie, proste fronty. Dekoracje i dodatki są dobierane szczególnie uważnie. Zazwyczaj stanowią pojedyncze, wyraziste punkty we wnętrzu. Nie ma tu miejsca na sentymenty i kolekcje pamiątek z wakacji, wszystko musi mieć swoje uzasadnienie. Podobnie, jak w innych stylach, dużą rolę odgrywa światło. Sprawdzą się tu proste, geometryczne klosze, surowe, industrialne lampy, a także oświetlenie punktowe.
 
Podstawa wnętrza
Baza, którą tworzymy, czyli ściany, podłogi i drzwi, to także ważny element wystroju wnętrza. Faktura zwykle jest gładka, chyba, że na ścianach kładziemy beton dekoracyjny. W nowoczesny styl minimalistyczny dobrze wpisują się lakierowane podłogi, np. z gresu polerowanego. Drzwi najlepiej proste, jeśli szklane, to bez ornamentów. – Klienci, którzy urządzają minimalistyczne wnętrza wybierają modele o wyrazistej, ale prostej formie, dlatego możemy polecić tu np. kolekcję Invado Destino Unico, Larina Nube czy skrzydła Salento – podpowiada Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado. - Świetnie sprawdzą się także drzwi bezprzylgowe, czyli takie,w  których rama tworzy jedną powierzchnię ze skrzydłem – dodaje.
 
Kolor utrzymany w ryzach
Dużą rolę odgrywają kolory. Zazwyczaj stawia się na dwie lub trzy czyste barwy, najczęściej biel, czerń i czerwień. Białe ściany stwarzają poczucie przestronności i stanowią idealne tło dla ciemniejszych, kontrastujących kolorów, w tym także soczystej zieleni czy pomarańczu. Przy dobieraniu kolorowych mebli oraz dodatków warto pamiętać o tym, aby były utrzymane w jednym odcieniu. Kilka wariantów tego samego koloru może już wprowadzić chaos, a ten nie sprzyja minimalistycznym aranżacjom. 

Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>