Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Poznaj styl chalet – poczuj się jak w alpejskiej chatce

Poznaj styl chalet – poczuj się jak w alpejskiej chatce

2020-05-25 12:01

Styl chalet nawiązuje do wystroju górskich chat – przytulnego, nieco rustykalnego i pełnego naturalnych akcentów. Przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom górskiej przyrody, ale też wszystkim, którzy poszukują oryginalnych, a jednocześnie tradycyjnych rozwiązań aranżacyjnych i nie czują się dobrze w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Zobacz, czym charakteryzuje się styl chalet!
 
Z tekstu dowiesz się:
• czym charakteryzuje się i skąd pochodzi styl chalet,
• jak urządzić mieszkanie i dom w stylu chalet.
 

Styl chalet - wnętrze z góralskiej chaty

Początków stylu chalet należy doszukiwać się w prostym, skromnym wystroju pasterskich domów we Francji i Szwajcarii. Z biegiem lat styl ten jednak ewoluował i dziś przywodzi na myśl raczej aranżacje rodem z alpejskich kurortów czy też bardziej luksusową wersję wnętrz rustykalnych. Na szczęście w poszukiwaniu wymarzonego alpejskiego klimatu nie trzeba wyprowadzać się do odległego zakątka świata – równie dobrze można zastosować styl chalet w mieszkaniu czy domu, z którego okien nie widać górskich szczytów.
 
Chalet – styl, w którym główną rolę gra drewno
 
Aranżacje wnętrz w stylu chalet silnie bazują na drewnie. Pokrywa się nim zarówno podłogi, jak i ściany. Drewniane są też dekoracje, drzwi czy masywne, proste w formie meble. Bardzo efektownie wygląda również sufit ozdobiony drewnianymi belkami stropowymi – warto je wyeksponować i wydobyć ich surowe piękno.

Niestety styl chalet w mieszkaniu w wielkomiejskim bloku trzeba będzie wprowadzić inaczej niż za pomocą drewnianych belek, nadproży i innych tego typu elementów konstrukcyjnych. Ich substytutem mogą stać się dekoracje wykonane z drewna (kompozycje z gałęzi, pieńki pełniące funkcję stolika kawowego lub taboretu) czy też drewnopodobne panele naścienne.

Ważne, by drewno wyglądało jak najbardziej naturalnie – by miało widoczne słoje i matowe wykończenie. W cenie są też wszelkie niedoskonałości, jak przebarwienia i ślady po sękach. W ten sposób współczesny wystrój najpełniej odda klimat prostej pasterskiej chaty.

Warto pamiętać, że drewno pięknie komponuje się z kamieniem (np. piaskowcem). Materiał ten również można wykorzystać do wykończenia ścian lub podłóg.
Dom w stylu chalet – naturalna kolorystyka
 
We wnętrzu w stylu chalet dominują kolory ziemi zestawione z barwami nawiązującymi do alpejskiej przyrody. Obok brązów i beży pojawiają się więc czysta biel śniegu, złamana biel wełny, ciepła szarość nieba i nieco przygaszona zieleń, kojarząca się z roślinnością porastającą górskie stoki. Barwy te doskonale komponują się z odcieniem naturalnego drewna.
Styl chalet – dodatki nawiązujące do pasterstwa i myślistwa
 
W domu w stylu chalet nie może zabraknąć obłożonego kamieniem kominka, który nie tylko ogrzeje wnętrze, ale także nada mu bardziej przytulny charakter. W mieszkaniu prawdziwy kominek można zastąpić dekoracyjnym portalem z ustawionymi przed nim świecami lub biokominkiem. Całości dopełnią miękkie futrzane pledy rzucone na fotel, zwierzęce skóry (lub ich imitacje) oraz dywany, koce i poszewki na poduszki z owczej wełny. Na ścianach można zawiesić obrazy z górskimi krajobrazami i sztuczne poroże. Ważne, by dodatki nawiązywały do alpejskiej przyrody, myślistwa i pasterstwa. Miękkie, puszyste tkaniny nieco złagodzą surowość kamienia, nieidealnego drewna i masywnych mebli.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>