Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak dobrać drzwi do podłogi?

Jak dobrać drzwi do podłogi?

2020-04-28 12:47

Drzwi i podłogi to stałe elementy wyposażenia wnętrz. Jak je ze sobą zestawić, by były rzeczywistą ozdobą i stanowiły ponadczasowe tło dla naszych wnętrzarskich aranżacji?
 
Drzwi i podłogi to jedne z najrzadziej wymienianych elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego ich wyborowi warto poświęcić więcej czasu po to, by zadbać o spójność estetyczną wnętrza, ale też jego uniwersalizm, który na przestrzeni lat umożliwi metamorfozy naszych wnętrz.

 
Fot. Invado. Drzwi Fossano

drzwi fossano Invado
Białe drzwi - najprostszy wybór
Białe drzwi są najprostsze do stosowania w aranżacjach, więc jeśli takie właśnie lubimy, bez trudu zestawimy je absolutnie z wszystkim. Białe drzwi zestawione z jasną podłogą dadzą nam poczucie harmonii i optycznie powiększą przestrzeń. Z kolei zastosowanie kontrastu, poprzez połączenie białych drzwi z podłogą w ciemniejszym odcieniu, podkreśli zdecydowany charakter aranżacji. Biel dobrze czuje się też w towarzystwie szlachetnych gatunków drewna, na przykład takich jak dąb. W ofercie INVADO każdy model drzwi można zamówić w białej okleinie, dlatego bez przesady można powiedzieć, że aranżacje z bielą dostępne są w wersji bez limitu.

 
Fot. Invado. Drzwi Norma Decor

drzwi norma decor Invado


 
Drzwi w kolorze
Jeśli decydujemy się na drzwi w kolorze innym niż biel, super rozwiązaniem, podkreślającym nowoczesny charakter wnętrza będzie zastosowanie jednolitej podłogi, czy to wykonanej z żywicy epoksydowej, wykładziny pcv lub dywanowej, czy też z kafli. Dla tych, którzy kochają wnętrzarskie eksperymenty i lubią częste zmiany wystroju, ciekawym rozwiązaniem może być wybór zestawu: niewidoczna ościeżnica Sara Pro i drzwi Norma Decor I, które można dowolnie przemalowywać, eksperymentując z kolorami w naszym domu. Jeśli takie rozwiązanie wydaje nam się godne zainteresowania, a chcemy połączyć je z podłogą drewnianą, wybierzmy w miarę jednolite, mało usłojone panele, bez wyraźnego rysunku drewna.

 
Fot. Invado. Drzwi Linea Forte

drzwi linea forte
Drzwi drewniane
Drzwi w kolorze drewna pod względem aranżacyjnym są zdecydowanie bardziej wymagające. W tym wypadku szczególnie ważne jest, by dobrać gatunek i odcień drewna nie tylko do podłogi, ale też do mebli i okien. Jeśli chcemy, by wszystkie te elementy były drewniane, najbezpieczniej wybrać takie o zbliżonym odcieniu. Można też ułatwić sobie zadanie, dzieląc kolory drewna na trzy grupy – jasne, średnie i ciemne. Do jasnych zaliczamy m.in. jesion, buk i klon. Dobrze sprawdzają się one w nowoczesnych wnętrzach o skandynawskim charakterze, w pomieszczeniach białych, ale też w pomalowanych na jednolite, zdecydowane kolory.

 
Fot. Invado. Drzwi Livata

drzwi livata invado 
Przykład drewna ciemniejszego to dąb, jasny orzech oraz czereśnia. Te odcienie dobrze sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych jak i tradycyjnych.

 

drzwi capena inserto Invado 


Natomiast do aranżacji stylowych i klasycznych najlepiej wybrać drewno ciemne – mahoń, wenge lub palisander.

 
Fot. Invado. Drzwi Larina

drzwi larina Invado

 

I ostatnia wskazówka. Dość oczywista, ale czasem może umknąć naszej uwadze. Warto pamiętać, że drzwi, łącząc dwa pomieszczenia powinny pasować do podłogi w każdym z nich.

Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>