Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Czy biel jest praktyczna?

Czy biel jest praktyczna?

2016-07-05 15:02

Styl skandynawski, który cieszy się w Polsce ogromną popularnością, w dużej mierze opiera się na bieli. Czy jest to kolor odpowiedni do naszych wnętrz? Wiele osób uważa, że eksponuje mankamenty i jest zbyt sterylny.

Dom to miejsce, w którym toczy się życie. Choćbyśmy stworzyli najbardziej elegancką aranżację, wprost z katalogu, nie utrzymamy jej w nienaruszonym stanie, zwłaszcza jeśli wśród domowników są dzieci. Biel nie ułatwia zadania – widać na niej wszystko jak na dłoni. Są jednak rozwiązania, które pozwalają urządzić dom lub mieszkanie w oparciu o kolor biały bez uszczerbku na funkcjonalności.

Ściany w bieli
Białe ściany stanowią doskonałe tło dla innych, bardziej wyrazistych kolorów, a także dodatków bazujących na naturalnych materiałach takich, jak drewno czy kamień. To połączenie inspirowane stylem skandynawskim, w którym natura jest najlepszym środkiem wyrazu. Pomalowanie ścian na biało może jednak wzbudzać obawy przed zabrudzeniami i koniecznością ich częstego zakrywania. Rozwiązaniem są farby lateksowe. Mankamenty i nierówności są na nich mniej widoczne, a większość brudnych śladów bez problemu usuniemy mokrą ściereczką.

Białe drzwi wewnętrzne
Białe meble czy drzwi również mogą prezentować idealnie czystą powierzchnię, bez śladów palców i smug. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj okleiny. - Białe drzwi wewnętrzne są bardzo chętnie wybierane przez naszych klientów – mówi Adam Hucz z firmy Invado. - Największą popularnością cieszy się kolekcja Bianco oraz, wprowadzona w tym roku, linia drzwi Versano, obydwie w białym eco-fornirze. Jest to wysokiej jakości materiał, na którym zabrudzenia czy ślady dłoni nie są tak widoczne, jak np. na drzwiach lakierowanych. Oczywiście, raz na jakiś czas warto przetrzeć skrzydła drzwiowe, ale na pewno nie trzeba tego robić codziennie – dodaje.

Śnieżnobiała podłoga
Charakterystycznym elementem dla stylu skandynawskiego są bielone deski. Prezentują się bardzo efektownie, ale u nas są przyjmowane z pewną rezerwą. Czy biała podłoga jest praktyczna, czy nie będzie się zbyt szybko brudzić? Wiele zależy od faktury drewna. Gładka, biała powierzchnia w naturalny sposób uwydatnia wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Jeśli jednak zdecydujemy się na deski o wyraźnym rysunku drewna, nie powinniśmy mieć tego problemu. Inaczej ma się sprawa z listwami przypodłogowymi. Modne są te białe i wysokie. Nie muszą mieć wyraźnej faktury, wystarczy że są pomalowane dobrą farbą, podobnie jak w przypadku ścian, łatwą do wyczyszczenia. Białe, malowane listwy przypodłogowe znajdziemy w ofercie Invado.

Marzenie o wnętrzu w bieli można spełnić. Co więcej, taka aranżacja może być w pełni funkcjonalna i komfortowa dla wszystkich domowników. Będzie stanowić doskonała bazę dla ewentualnych zmian i na pewno nie opatrzy się tak szybko, jak wnętrze w intensywnych kolorach.

Autor: Invado >> www.invado.pl

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>