Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Panele podłogowe i niebieski kolor ścian

Panele podłogowe i niebieski kolor ścian

2020-03-04 13:07

Znamy już kolor roku Pantone 2020. To stonowany, dość ciemny odcień niebieskiego, określany mianem Classic Blue. Jest elegancki, ponadczasowy i harmonijny. Jak jednak stosować go we wnętrzach? Z czym łączyć niebieski kolor ścian? I wreszcie – jak dobrać do nich podłogę?
 

Niebieskie ściany w salonie.














Z tekstu dowiesz się:
• jakie kolory pasują do odcienia Classic Blue,
• jak dopasować niebieski kolor ścian do rodzaju podłogi,
• jakie inne elementy wyposażenia zaprezentują się dobrze w kolorze roku Pantone 2020.

Kolor roku Pantone 2020 kojarzy się z niezawodnością i stabilizacją. Uspokaja, daje nadzieję na przyszłość, wzbudza zaufanie. Dzięki temu dobrze sprawdza się w aranżacji wnętrz, w których spędzasz dużą część dnia. Doskonale pasuje np. do sypialni, ponieważ działa kojąco, pomaga w wyciszeniu się i wspomaga sen. Interesująco zaprezentuje się również w salonie – i to nie tylko w aranżacjach wykorzystujących elementy marynistyczne. Niebieskie ściany w kuchni to z kolei propozycja dla miłośników oryginalnych aranżacji – doskonale będą się komponować z modnymi białymi meblami. Classic Blue w naturalny sposób, poprzez skojarzenia z wodą i świeżością, wpisze się również w wystrój łazienki.
 
Niebieski kolor ścian – z czym łączyć?
Classic Blue może zostać śmiało wykorzystany jako dominanta stylistyczna wnętrza. Pokryta nim ściana (lub ściany) stanie się mocnym akcentem, a jednocześnie doskonałą bazą dla dalszych zabiegów aranżacyjnych. Classic Blue dobrze wygląda z wieloma kolorami – zarówno zgaszonymi, jak i nasyconymi.

Niebieskie ściany w salonie czy sypialni w połączeniu z jasnym beżem i szarością staną się punktem wyjścia do stworzenia stonowanej, klasycznej aranżacji. Zestawione z bielą, wzbudzą skojarzenia ze stylem marynistycznym – odpowiednim zarówno do pokoju dziecięcego, jak i salonu, w którym przez cały rok będziesz się czuć jak na wakacjach w nadmorskim kurorcie. Ciemny niebieski rozjaśniony złotymi dodatkami stworzy duet godny luksusowej stylistyki glamour. Skomponowany z takimi wyrazistymi barwami jak żółty, róż czy czerwony, dobrze sprawdzi się również w odważnych, nowoczesnych wnętrzach czerpiących z estetyki pop-art. Classic Blue pięknie wygląda również w towarzystwie pasteli i jaśniejszych odcieni niebieskiego.
 
Niebieska ściana a podłoga
Łączenie kolorów ścian i podłóg często bywa problematyczne. Jakie barwy pasują do jasnej posadzki, a jakie do ciemnej? Jakie panele podłogowe lub deski drewniane wybrać, by stworzyć bazę dla aranżacji w różnych stylach?

Na szczęście kolor niebieski można bez przeszkód łączyć z drewnem – zarówno ciemnym, jak i jasnym. W zależności od odcieni paneli lub desek osiągniesz jednak nieco inne efekty:
Ciemna podłoga w połączeniu z ciemnoniebieskimi ścianami dobrze wpisuje się w eleganckie aranżacje w stylu glamour czy kolonialnym. Sprawia, że wnętrze prezentuje się bardzo wytwornie, wręcz luksusowo. Takie zestawienie może jednak optycznie zmniejszać przestrzeń. Sprawdzi się więc przede wszystkim w dużych mieszkaniach i dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach.
Jasna podłoga i ściany w kolorze Classic Blue to doskonała baza dla aranżacji w stylu marynistycznym. Takie kontrastowe połączenie sprawdzi się również w bardzo nowoczesnym lub eklektycznym wnętrzu, którego mieszkańcy nie boją się stylistycznych eksperymentów.
Nie tylko ściany – Classic Blue w aranżacji wnętrz
Niebieska ściana to jednak nie koniec! Classic Blue świetnie sprawdza się nie tylko na dużych płaszczyznach – warto również postawić na inne elementy wyposażenia wnętrz w tym odcieniu. Pięknie zaprezentują się tu również ciemnoniebieskie tekstylia, meble tapicerowane (zwłaszcza te obite szalenie modnym welurem) czy detale dekoracyjne, takie jak figurki, wazony i ramki na zdjęcia.

Jak widzisz, wprowadzenie najnowszego koloru roku 2020 Pantone do wnętrza nie jest takie trudne. Możesz to zrobić subtelnie, wybierając niewielkie dodatki i meble w odcieniu Classic Blue, lub zdecydować się na mocny akcent kolorystyczny w postaci niebieskich ścian. Bez względu na no, jaką podejmiesz decyzję, możesz mieć pewność, że w naszych sklepach DDD Dobre Dla Domu znajdziesz pasujące panele podłogowe lub podłogi drewniane.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>